اجتماعی

خیزش گرد و غبار و تداوم هوای گرم

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان همدان از تداوم هوای گرم و خیزش غبار در هفته جاری خبر داد.

محمدحسن باقری‌شکیب در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، در تشریح این خبر اظهار کرد: طبق آخرین مدل‌های هواشناسی در هفته جاری هوای گرم و غبار رقیق در بسیاری از نقاط استان را خواهیم داشت و این در حالیست که امروز به علت ابرناکی دمای هوا 2 درجه کاهش می‌یابد.

وی ادامه داد: در بعدازظهر امروز وزش باد نسبتا شدید و ابرناکی را در بسیاری از نقاط استان پیش‌بینی می‌کنیم که کاهش هوا به علت افزایش ابر موقت خواهد بود.

باقری‌شکیب با اشاره به اینکه از فردا با کاهش ابر، مجدد دمای هوا افزایش می‌یابد افزود: مهم‌ترین پدیده در هفته جاری غبار رقیق و سپس استقرار هوای گرم تا 39 درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی شده است.

وی خاطرنشان کرد: خیزش گرد و غبار تا روزهای سه‌شنبه یا چهارشنبه ادامه خواهد داشت و نوسان دمای هوا نیز تا 39 درجه خواهد بود.

این کارشناس تصریح کرد: در روز گذشته اسدآباد و نهاند با 39 درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین و صبح امروز بهار با 15 درجه خنک‌ترین نقاط را به خود اختصاص داده‌اند.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان همدان در پایان یادآور شد: همچنین در روز گذشته دمای هوای همدان از 18 تا 36 درجه سانتی‌گراد در نوسان بوده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن