فرهنگ و هنر

خاطره بازی راوی فرهنگ فراموش شده همدان

صفحه مجازی خاطره بازی مدتی است که در اینستاگرام فعالیتش را آغاز کرده و راوی قصه هایی از آداب و رسوم و فرهنگ شهرهمدان است؛ شهری که اکنون به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین در تمام کشور شناخته می شود.
یک مجری-بازیگر راوی این قصه ها است، او داستان‌هایی از جنس مردم را برای ما روایت می کند؛ روایت‌هایی شنیدنی از آدم هایی که شاید خیلی اوقات به سادگی از کنار آن‌ها گذشته ایم.
سعید باغبانی نیر در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین، گفت: بیش از یک سال از ایده اولیه این کار می گذرد اما به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا آغاز به کار این صفحه به تعویق افتاد و طی این مدت بر روی طرح و ایده داستان‌ها بیشتر کار شد.
این بازیگر تئاتر با اشاره به نقش مهم حجت محمدی در این گروه، گفت: این کار یک کار گروهی بوده که با هم کاری و هم فکری چند تن از دوستان هنرمند از جمله حجت محمدی در مقام کارگران درحال اجرا است.
وی با بیان این که در اتاق فکر، سوژه‌ها انتخاب و طرح و برنامه ریزی می شوند، تشریح کرد: مطالب منتشر شده در این صفحه به صورت مستندات حقیقی در قالب طنز به سمع و بصر مخاطب می رسد.
باغبانی نیر در رابطه با نحوه تولید محتوا، جذب و سپس حفظ مخاطب، خاطرنشان کرد: در ابتدا مطالب منتشر شده براساس خاطرات شخصی ام در دوران نوجوانی بوده است؛ از این رو با اتمام این خاطرات و به منظور حفظ مخاطب، با تجمیع نظرات اتاق فکر، خاطرات و داستان‌های به ظاهر ساده، اما تاثیرگذار و شنیدنی سایر شهروندان نیز برای انتشار در این صفحه انتخاب و به اشتراک گذاشته می‌شوند.
این مجری-بازیگر در پایان هدف از تشکیل این صفحه را معرفی مشاهیر، نقاط دیدنی و یادآوری گذشته فراموش شده همدان دانست و افزود: متاسفانه با گذشت زمان، آداب و رسوم، فرهنگ و ارزش‌های غنی استان نیز در کنار گویش ویژه همدانی از یادها رفته و به نوعی شهروندان استفاده از آنها را مغایر با رفتار نوین شهرنشینی می‌دانند؛ از این رو این صفحه به منظور احیا این فرهنگ غنی تشکیل و در راستای معرفی هرچه بهتر پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین به تمامی هم‌وطنان فعالیت می‌کند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن