سلامت و پزشکی

عدم افزایش آمار بستری کودکان مبتلا به کرونا در استان

سرپرست معاونت امور بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت استان همدان ازعدم افزایش آمار بستری کودکان مبتلا به کرونا در استان خبرداد.

دکتر محمد خزایی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با اشاره به انجام واکسیناسیون هم‌استانی‌ها با واکسن ایرانی کوو ایران برکت از 1 ماه گذشته، مطرح کرد: واکسیناسیون هم‌استانی‌ها با استفاده از این واکسن ایرانی به صورت محدود از 1 ماه گذشته آغاز شده و از ابتدای هفته جاری با ورود قابل توجه این دارو ، میزان استفاده از واکسن کوو ایران برکت روند افزایشی به خود گرفته است؛ پیش بینی می‌شود تا ماه آینده روند واکسیناسیون با واکسن ایرانی در استان سرعت بیشتری به خود گیرد.

وی در رابطه با تاثیر جدیدترین نوع جهش یافته کرونا بر آمار ابتلا و بستری کودکان نیز، گفت: خوشبختانه علی‌رغم سایر استان‌ها، در همدان شاهد افزایش معنی دار در حوزه بستری کودکان مبتلا به کووید-19 در بیمارستان‌ها نیستیم.

خزایی با تاکید براینکه اخبار منتشر شده مبنی بر تاثیر قابل توجه کرونا دلتا بر کودکان، اظهار کرد: این دسته از اخبار و اطلاعات قابل استناد و قطعی نیستند؛ براساس گزارشات و تحقیقات انجام شده و البته قابل استناد، تنها می‌توان گفت که کرونا دلتا سرایت پذیری بسیار بالاتری را نسبت ه جهش‌های پیشین خود دارد.  

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن