اجتماعی

ورود خودروهای غیربومی و دورهمی‌های خانوادگی، عامل اصلی رشد کرونا در ملایر

معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر با بیان اینکه پیک جدید کرونا خطرناک‌تر از قبل است و نیاز به همراهی بیشتر مردم داریم،گفت: عامل اصلی موج جدید کرونا و روند صعودی شیوع ویروس کرونا در این شهرستان، ورود خودروهای غیربومی به داخل شهر و دورهمی‌های فامیلی و خانوادگی، تجمع‌ها و برگزاری مراسم‌های عروسی و عزاست.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، قدرت الله ولدی یکشنبه ۲۷ تیرماه در جلسه ستاد شهرستانی مدیریت کرونا،افزود: نیروهای پلیس در ورودی‌های شهر مستقر شده‌اند و با مسدود شدن ورود‌های ملایر، به جد از ورود خودروهای با پلاک غیربومی به داخل شهر جلوگیری می‌شود.

وی اظهار کرد: به تمامی اصناف، کسبه و بازاریان مهلت فعالیت یک هفته‌ای داده می‌شود که در صورت رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و پیرو آن کاهش آمار مبتلایان و بستری کرونا در این شهرستان، برای هفته دوم اجازه فعالیت داده شود، در غیر این صورت مصوبات مربوط به شهرهای قرمز و تعطیلی مشاغل گروه‌های مرتبط اعمال خواهد شد.

ولدی ادامه داد: نظارت و کنترل اصناف، کسبه و بازاریان، رستوران‌ها، تالارها با یک چهارم ظرفیت، اماکن ورزشی، مساجد و حسینیه‌ها و سایر واحدهای صنفی با اتحادیه‌ها، اتاق اصناف، اداره صنعت و معدن و ارگان‌های ذیربط است.

فرماندار ملایر گفت: آیین نماز جمعه، مراسم‌ مرتبط با اعیاد قربان، غدیر و دیگر مناسبت‌ها فقط با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی، رعایت کامل فاصله‌گذاری اجتماعی با ظرفیت و زمان مصوب شده طبق مصوبات ستاد ملی کرونا قابل اجراست.

وی تصریح کرد: شهرداری‌ها موظف به ضدعفونی روزانه ناوگان حمل و نقل عمومی درون و برون شهری، نظارت جدی بر عملکرد رانندگان تاکسی‌ها در راستای رعایت موارد بهداشتی و زدن ماسک هستند.

ولدی با اشاره به اینکه مشکل کمبود واکسن و انجام واکسیناسیون در ملایر نداریم و روزانه برای ۲ هزار نفر در این شهرستان تزریق واکسن انجام می‌شود، افزود:محدودیت‌های تردد شبانه از ساعت ۲۲ شب تا ۳ بامداد همچنان تداوم دارد و جریمه یک میلیون تومانی برای خودروهای متخلف با پلاک غیربومی اعمال می‌شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن