اجتماعی

زنان ورزشکار و نخبه الگوی مناسب زنان

مدیر کل امور بانوان استانداری همدان آموزش حقوق کودکان و نوجوانان در برنامه های مدارس را الزامی دانست.

به گزارش پایگاه خبری همدان‌آنلاین، ربیعه علیمحمدی در نشستی صمیمانه با سردبیر این تحریریه با بیان اینکه آموزش حقوق کودکان و نوجوانان در برنامه های مدارس قرار خواهد گرفت، مطرح کرد: این برنامه برای آشنایی هرچه بهتر تا کودکان و نوجوان از انجام یک معامله کوچک و همچنین یادگیری نحوه برخورد با مشکلات حقوقی و استفاده درست از راهکارهای قانوتی است.

علیمحمدی با اشاره به افتتاح کلینیک حقوق کودک و اهمیت توجه قضات به مجازات‌های جایگزین حبس در حوزه جرائم اطفال و نوجوانان، تصریح کرد: مجازات‌های جایگزین برای نوجوانان که ذاتا مجرم نیستند و به زندان می روند باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد چراکه تبدیل یک نوجوان به مجرم حرفه ای خروجی مجازات حبس برای این گروه سنی است.

وی ادامه داد: اگر برای نوجوانان مجازات جایگزین حبس قرار دهیم، دلیل اصلی جرم درک شده و حمایت‌های لازم برای بازگرداندن آن به راه درست و جبران خطای صورت گرفته شکل خواهد گرفت.

علیمحمدی در رابطه با پایش حقوق کودک نیز، اظهار کرد: در راستای رصد و پایش حقوق کودک و وظایفی که سازمان ها دارند، با یک سازمان مردم نهاد همیار کودک تفاهم نامه‌ای امضا شده است؛ این تفاهم نامه در اختیار دستگاه‌های مسئول کودک قرار گرفته تا این سازمان‌ها فعال شده و گزارش دستگاه‌ها را با واقعیت تطبیق دهند.

مدیر کل امور بانوان استانداری همدان زنان فرهیخته و ورزشکار را مناسب ترین الگو برای دختران جامعه دانست و افزود: تنها الگو نمی تواند سطح فرهنگ و رفتار دختران را ارتقا دهد، وقتی دختری رفتاری خارج از عرف انجام می دهد باید مورد بررسی رفتار شناسی قرار بگیرد؛ تا دختری رفتاری ناهنجار را انجام می‌دهد فورا انگشت اتهام به سمت شخص میرود، در صورتی که جامعه نیز در این خشونت و پرخاشگری مقصر است.

وی جامعه را در برابر تمامی رفتارهای مثبت و منفی فرد مسئول خواند و گفت: به طور کلی، هر رفتاری که از آدمی سر می زند، متأثر از مجموعه ای از عوامل است که به طور معمول در طول زندگی سر راه وی قرار دارد و وی را به انجام عملی خاص وادار می کند، بنابراین جامعه هم در برابر وی مسئول است.

این مقام مسئول در خصوص سلامت اجتماعی زنان نیز می گوید: ضرورت توجه به سلامت اجتماعی زنان یک امر بدیهی و آشکار بوده و به همان میزان که ﺳﻼﻣﺖ ﺧـﺎﻧﻮاده، ﺟﺎﻣﻌـﻪ و ﻣﺤـﻴﻂ زﻳﺴـﺖ ضروری است، تأمین سلامت اجتماعی زنان نیز امری اجتناب‌ناپذیر است.

علیمحمدی بابیان اینکه رضایت از زندگی بر عواملی که پیش‌بینی‌کننده سلامتی هستند تأثیر‌گذار هستند، خاطرنشان کرد: در مقابل ارتباط بین نارضایتی و سایر ریسک فاکتورهای سلامتی مورد تأیید قرار گرفته استو کار اصلی حوزه زنان فعالیت در خصوص کاهش آسیب ها در خانواده است.

وی با اشاره به حمایت از زنان مورد خشونت قرار گرفته نیز، عنوان می‌کند: ۴ خانه امن در همدان وجود دارد تا زنانی که مورد آزار یا خشونت قرار می گیرند می توانند با شماره گیری ۱۲۳ گزارش خود را بدهند تا به خانه های امن منتقل شوند.

مدیر کل امور بانوان در خصوص زنان فرهیخته و ورزشکار نیز می گوید: ما به کمک زنان فرهیخته نیاز داریم، زنان نخبه می توانند به ما در خصوص زنان مشاوره دهند تا از ظرفیت های آنان استفاده کنیم تا جامعه را از افکار غلط نجات دهیم، زنان فرهیخته و ورزشکار می توانند الگوی مناسبی برای زنان در جامعه باشند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن