فرهنگ و هنر

همدان آماده محرم می شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان از قطعیت برگزاری اعیاد و عزاداری های پیش رو در استان همدان خبر داد.

حجت‌الاسلام محمدهادی نظیری در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین با بیان این که  اصل برگزاری اعیاد و عزاداری‌های مذهبی روشن و محرزاست، گفت: برگزاری ایام دهه ولایت و عزاداری‌های ماه محرم و صفربه طور قطع برگزار خواهد شد؛ کما اینکه سال گذشته نیز این مراسم‌ها برگزار و مورد تجلیل و تقدیر مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) نیز قرار گرفت اما نحوه برگزاری مراسم‌های پیش رو نیازمند ابلاغ پروتکل‌ها و دستور العمل‌های بهداشتی  از جانب ستاد ملی کرونا است.

وی با اشاره به آغاز فعالیت ستاد عملیات محرم و صفر از یک ماه گذشته در استان، بیان کرد: تمامی مقدمات محتوایی و برنامه‌ریزی، برگزاری مراسم، سازماندهی هیئت‌ها و مداحان جامعه قرآنی و سازماندهی مبلغین در ستاد عملیات صورت گرفته است.

حجت الاسلام نظیری خاطر نشان کرد: به طور کلی دستورالعمل‌های اجرایی مراسم همانند سال گذشته است اما آسیب شناسی هایی صورت گرفته که نقاط قوت و ضعف شناسایی  در مراسم امسال جبران و اعمال می‌گردد.

این مقام مسئول با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) مبنی بر حضور حداکثری مردم در این قبیل از مراسمات مذهبی اظهار کرد: امیدواریم امسال شاهد برگزاری عزاداری‌های محرم و صفر به صورت حداکثری و حضور پرشور مردم باشیم.

وی در پایان یادآور شد: در راستای رفع مشکلات سال گذشته  و داشتن زمان کافی برای هیئت‌ها جهت برنامه ریزی و آمادگی مراسم عزاداری ماه محرم و صفر از ستاد ملی کرونا خواستاریم هرچه سریع تر با قید فوریت دستور العمل های نحوه برگزاری را ابلاغ نمایند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن