اقتصادی

اتمام مخزن آبی، دلیل قطعی چند ساعته

معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب‌وفاضلاب استان همدان اتمام مخزن آبی را دلیل قطعی چند ساعته آب در شب گذشته برای6 نقطه از همدان عنوان کرد.

حمیدرضا نیکداد در گفت‌وگو با همدان‌آنلاین، با اشاره به اتمام ظرفیت مخزن آب در 6 نقطه، کوی محمدیه، پردیس، بخشی از سعیدیه ، اعتمادیه، پردیس، جوادیه و بخشی از شهرک الوند در ساعات پایانی شب گذشته، مطرح کرد: تولید آب شرب در همدان از چندین منبع ازجمله سد اکباتان، سد آبشینه و تعدادی چاه تامین و سپس بعد از طی فرایند تصفیه به مخازن ذخیره آبی منتقل می‌شود؛ هر مخزن چند منطقه را تحت پوشش خود دارد که در صورت عدم توازن در میزان مصرف و تولید آب، شاهد اتمام ذخایر و به دنبال ان قطع آب در این مناطق هستیم.

نیکداد با بیان اینکه در صورت تداوم مصرف بی رویه و عدم توجه مشترکین به صرفه جویی در مصرف، شاهد قطعی آب خواهیم بود، اظهار کرد: همواره به دنبال گرمای هوا شاهد افزایش مصرف هستیم از این رو در سالجاری شاهد کاهش ارتفاع سطح مخازن ذخایر آبی در برابر افزایش چشمگیر مصرف آب هستیم.

وی ادامه داد: قطعی آب شب گذشته نیز تنها به‌دلیل اتمام ذخیره آبی در پی افزایش مصرف مشترکین بوده که پس از قطعی 1 ساعته مجددا با تکمیل تقریبی مخزن این مشکل رفع شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن