اجتماعی

رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراسم‌ عزاداری محرم الزام است/ با متخلفان به شدت برخورد می‌شود

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه ملایر وضعیت کرونا را در سطح شهرستان،شکننده دانست و ضمن تأکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراسم‌ عزاداری محرم، تصریح کرد: با متخلفان به شدت برخورد می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، حسین فارسی یکشنبه ۱۷ مرداد ماه در ستاد شهرستانی مقابله با کرونا افزود:با توجه به فرارسیدن ایام محرم و عزاداری حسینی، رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این مراسم‌ در نقاط مختلف شهرستان الزام است.

وی با بیان اینکه در صورت عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی هیات‌های مذهبی و برگزارکنندگان مراسم‌های عزاداری، با متخلفان برخورد می‌شود،ادامه داد:اداره تبلیغات اسلامی موظف به تشکیل جلسات با هیات امنای هیئات مذهبی،حیسنیه‌ها و تکایا جهت هماهنگی، اقناع‌سازی و اطلاع‌رسانی قبل و حین برگزاری مراسم عزاداری محرم است.

فارسی با اشاره به اینکه توزیع نذورات، غذا و پذیرایی در مراسم‌ عزاداری محرم توسط هیئات مذهبی ممنوع است، گفت: نذورات بر اساس دستورالعمل‌های بهداشتی مرتبط صرفا در قالب مواد غذایی خشک و یا خام توزیع شود و برپایی هرگونه ایستگاه صلواتی توزیع نذورات و چایی و موکب ممنوع است.

معاون فرماندار ملایر خاطرنشان کرد: مسئولان برگزاری مراسم‌های عزاداری باید نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تعداد شرکت‌کنندگان و زمان برگزاری مراسم به مدت ۲ ساعت توجیه شوند و مراسم‌ها صرفا در مکان‌های روباز و دارای مجوز از سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شود.

فارسی با بیان اینکه شرایط شیوع ویروس کرونا و روند ابتلا و بستری بیماران در ملایر بسیار شکننده و خطرناک است،افزود: در صورت ادامه این روند و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم و اصناف، ناچار به تعطیلی اصناف مشاغل گروه ۲ و ۳ و اعمال برخی محدودیت‌ها هستیم.

وی با اشاره به اینکه شهرداران طبق روال گذشته عملیات ضدعفونی اماکن و فضاهای عمومی را در دستور کار قرار دهند،یادآور شد: منع ترددها همچنان در دستور کار است و نیروی انتظامی در ایام محرم، ورودی‌های شهر را کنترل کند.

ابن مقام مسئول با بیان اینکه ظرفیت بیمارستان‌های ملایر در حال تکمیل است، مردم رعایت پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند،گفت:روند اجرای طرح واکسیناسیون در شهرستان مطلوب است و مشمولین دریافت واکسن حتما طبق برنامه‌ریزی شبکه بهداشت و درمان به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن