اجتماعیسلامت و پزشکی

80 درصد فرهنگیان ملایر علیه کرونا واکسینه شدند

معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش شهرستان ملایر با بیان اینکه تا امروز بالای 80 درصد فرهنگیان ملایر علیه کرونا واکسینه شدند، گفت: 2 مرکز شامل شهید مدنی و عشقی فرد به صورت صبح و بعداز ظهر برای واکسینه کردن فرهنگیان خدمات دهی می کنند.

به گزارش به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، محمد رضا بشری بعد از ظهر دوشنبه 18 مرداد ماه در نشست با خبرنگاران، نهایت تلاش خود را می کنیم تا با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی مدارس را برای آموزش حضوری در مهرماه آماده کنیم.

وی به اهمیت اغناسازی والدین در این زمینه اشاره و اظهارکرد: در سال تحصیلی گذشته به همت فرهنگیان ملایر 178 دستگاه موبایل و چندین دستگاه تبلت بین دانش آموزان بی بضاعت توزیع شد.

بشری به در حال احداث بودن 10 پروژه مهم و کلیدی آموزش و پرورش اشاره و خاطرنشان کرد: فعالیت های عمرانی ما همچنان ادامه دارد و در این زمینه پروژه سردار سلیمانی، یک آموزشگاه خیرین، اموزشگاه 12 کلاسه محدثه و استخر فرهنگیان مراحل ساخت خود را طی می کنند.

این مقام مسئول به وجود 40 هزار دانش آموز در سطح شهرستان اشاره کرد و گفت: از این تعداد 22 هزار نفر در دوره ابتدایی، 9500 نفر در دوره آموزشی متوسطه اول و 8000 نفر در دوره آموزشی متوسطه دوم مشغول تحصیل هستند.

مدیر آموزش و پرورش ملایر با بیان اینکه امسال در دوره پایه اول ابتدایی با رشد دانش آموزان مواجه شده ایم، اظهارکرد: از سوی دیگر با کمبود نیروی انسانی در این مقطع تحصیلی مواجه هستیم که برای رفع این مشکل راهکارهایی را مدنظر قرار داده ایم و یکی از آنها دعوت از بازنشستگان با تجربه به گردونه آموزش و پرورش و بکارگیری سرباز معلم و … است.

بشری در بخش دیگری از سخنان خود به علاقه و اشتیاق 80 درصد دانش آموزان کشور به آموزش حضوری اشاره کرد و افزود: آموزش در فضای مجازی توان و وقت بیشتری از همکاران ما می گیرد.

وی با بیان اینکه مدارس در حال حاضر تعطیل نیست بلکه مدل فعالیت شان تغییر کرده است، هشدار داد: اگر روال آموزش به کلاس های حضوری برنگردد، ما با افزایش آمار ترک تحصیل و افت تحصیلی دانش آموزان مواجه خواهیم بود.

مدیر آموزش و پرورش ملایر با بیان اینکه درسال تحصیلی گذشته 3900 مورد تولید محتوای آموزش دوره ابتدایی داشتیم و موفق به کسب سه رتبه برتر کشوری در این زمینه شدیم، گفت: 1150 درس نامه آموزشی نیز بین دانش آموزان این دوره توزیع شد.

بشری به کشب 105 رتبه استانی و 12 رتبه برتر کشوری در مسابقات فرهنگی اشاره کرد و افزود: در بحث خدمات دهی به همکاران فرهنگی، تحولات خوبی صورت گرفته و در حال حاضر فروشگاه و درمانگاه فرهنگیان مشغول خدمات دهی مناسب به همه اقشار هستند، همچنین تصمیماتی اتخاذ شده که وام مورد نیاز همکاران به جای 6 ماه در عرض 4 ماه به متقاضیان واجد شرایط پرداخت شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن