فرهنگ و هنر

آشنایی جوانان با حقایق نماز،فرهنگ سازی غنی و کارشناسی شده می طلبد

امام جمعه شهرستان ملایر آشنایی جوان امروز با حقایق نماز را نیازمند حرکتی منسجم و فرهنگ سازی غنی و کارشناسی شده دانست.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، حجت الاسلام و المسلمین محمد باقر برقراری ظهر سه شنبه ۱۹ مرداد ماه، در جلسه شورای نماز، بر ضرورت ترویج فرهنگ آشنایی جوان امروز با حقایق نماز تأکید کرد و افزود: امروز در میادین ورزشی و علمی شاهد اعتقاد این عزیزان هستیم.

وی اظهار کرد: در بازی های المپیک امسال شاهد بودیم ورزشکار ما قبل از اینکه پا بر تشک کشتی بگذاردنماز می خواند که این خود حرکت عظیمی است در ترویج فرهنگ نماز و آرامشی که بعد از خواندن آن به انسان دست می دهد و این نمونه ای از حقایق نماز است.

امام جمعه ملایر با اشاره به تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمنان ادامه داد: در ترویج فرهنگ غنی نماز و حقایق و پیامدهای آن باید به گونه ای وارد عمل شد که با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی ذهن جوان امروز را با حقایق نماز و معجزات آن آشنا کرد تا جذب آن شود.

برقراری بیان کرد: جوانان باید با اقامه کردن نماز و عمل به آن در راه مستقیم خود حرکت کنند تا دشمن نتواند به هدف خود که همانا گمراه کردن جوانان است، برسد.

گفتنی است؛ حمید رضا سپهری نیا،رئیس اداره ورزش و جوانان ملایر نیز با قدردانی از همکاری و حمایتهای امام جمعه از ورزش و امور جوانان به بیان عملکرد این اداره در حوزه فعالیتهای انجام شده در خصوص انجام فریضه نماز در اماکن ورزشی و باشگاهها و برگزاری کارگاههای آموزشی با همکاری حوزه علمیه در ترویج فرهنگ نماز در فضای مجازی و حقیقی پرداخت.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن