اجتماعی

تلنگر کارساز رسانه برای جمع‌آوری معتادین متجاهر

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان همدان از جمع‌آوری معتادین متجاهر در آرامگاه بوعلی سینا در شب گذشته پس از انتشار ویدئو پایگاه خبری همدا‌ن‌آنلاین و دستور ویژه سردار امیری در واکنش به این فیلم خبر داد.

حسین بشری در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، در تشریح این خبر اظهار کرد: با توجه ویژه دادستان و همکاری شهرداری شب گذشته طرح جمع‌آوری معتادین از ساعت ۱ بامداد شروع و تا ۵ صبح در آرامگاه ادامه یافت.

وی با اشاره به اینکه در ساماندهی معتادین متجاهر، سه ضلع مهم باید به این موضوع توجه کنند ادامه داد: پلیس چاره‌ای جز جمع‌آوری و دستگیری این معتادین در راستای ارتقای امنیت شهروندان ندارد.

بشری تصریح کرد: پلیس از یک سال گذشته طرح جمع آوری معتادین متجاهر را شروع کرده اما متاسفانه همچنان معضل کمبود ظرفیت و نگهداری از این افراد را داریم.

وی با بیان اینکه از ابتدای تابستان این طرح شدت گرفته است افزود: برای مقابله با این معضل خانمان سوز سه ضلع پیشگیری آموزش درمان و مراقبت های پس از درمان باید خوب کار کنند که در زمینه مقابله و مبارزه، پلیس تمام تلاش خود را می‌کند.

بشری خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تا کنون ۲۰۰۰ هزار معتاد متجاهر توسط پلیس دستگیر شده است اما در کنار آن پیشگیری و آموزی و سپس مراقبت و درمان باید به گونه‌ای عمل کند که هیچ فردی پس از ترک دوباره به دام اعتیاد بازنگردد.

وی مدت نگهداری این افراد در کمپ اعتیاد را بسیار کم دانست و مطرح کرد: پس از اینکه این افراد در کمپ به صورت جزئی درمان می‌شوند، به علت عدم حمایت در اشتغال و توقف درمان، مجدد در دام اعتیاد گرفتار می‌شوند.

بشری توضیح داد: این چرخه نا تمام زحمت پلیس را دو چندان کرده است و به جرئت می‌توان گفت حمایت از معتادین بسیار کم است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان همدان در پایان با تاکید بر اینکه هیچ ارگان متولی در زمینه اعتیاد مانند پلیس با جدیت انجام وظیفه نمی‌کند اظهار کرد: نهادهایی مانند علوم پزشکی و بهزیستی نیز در این زمینه مسئول هستند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن