سلامت و پزشکی

تزریق دوز سوم واکسن، یک پیشنهاد است

رئیس مرکز بهداشت همدان خبر تزریق دوز سوم واکسن کرونا به کادر درمان به نقل از وزیر بهداشت و درمان را تنها در حد یک پیشنهاد دانست.

دکتر محمدخیراندیش در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر الزام تزریق دوز سوم واکسن کرونا به کادر درمان کشور به منظور جلوگیری از ابتلا افراد به گونه جهش یافته کووید-19، مطرح کرد: این اخبار تنها در حد یک پیشنهاد در کمیته مربوطه بوده و هنوز به صورت دستورالعمل لازم‌الاجرا به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ نشده است.

وی در رابطه با آخرین اخبار مربوط به واکسن سینوفارم تحت عنوان الزام تزریق دوز سوم آن در راستای تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر جهش‌های متعدد ویروس کرونا، عنوان کرد: این اخبار در سطح جهانی مطرح شده و درحال حاضر همانند مطالب بالا در حد یک پیشنهاد بوده؛ از این رو هنوز هیچ مصوبه قطعی تحت این عنوان به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ نشده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: درصورت اجرایی شدن پیشنهاد وزیر بهداشت و درمان تحت عنوان تزریق دوز سوم واکسن به کادر درمان، احتمال می‌رود این مهم تا 10 الی 15 روز آینده به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن