اجتماعی

جهان شهر ملایر سیاهپوش محرم شد

سرپرست شهرداری ملایر گفت: طی آئین ویژه ای، به مناسبت فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی پرچم سیاه عزای سید و سالار شهیدان کربلا، با حضور تنی چند از مسئولین، در محل ” تپه پدافند بام ملایر” به اهتزاز درآمد.

حسین بابایی در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین، افزود: در این مراسم پرچم سیاه 180 متر مربعی عزای سرور و سالار شهیدان و 72 تن از یاران با وفایش با نوای گروه دمام زنی حبل المتین ملایر افراشته شد.

وی اظهارکرد: همچنین همزمان با فرارسیدن ماه محرم شهرداری ملایر با نصب پرچم‌های مناسبتی، ریسه‌های مشکی و المان‌های مناسبتی در نقاط مختلف شهر و سیاه‌پوش کردن معابر، میادین و خیابان‌های اصلی شهر به استقبال ماه عزاداری سید و سالار شهیدان رفت.

سرپرست شهرداری ملایر گفت: به منظور ترویج فرهنگ عاشورایی شهرداری تدابیر لازم برای فضاسازی و سیاه پوش کردن شهر را در دستور کار خود قرار دادیم و با توجه به تحت‌الشعاع قرار گرفتن مراسم‌های عزاداری به ‌دلیل شیوع ویروس کرونا مقرر شد در فضاسازی شهر و سیاه ‌پوش کردن معابر بیش از سال‌‌های گذشته همت گمارده شود.

بابائی از تعویض پرچم‌های الوان میادین اصلی شهر با پرچم های سیاه خبرداد و افزود: از تمام ظرفیت‌های تبلیغاتی این شهرداری برای انتقال مفاهیم ناب عاشورای حسینی در شهر استفاده می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در راستای حفظ و ترویج فرهنگ دینی، تکریم شعائر اسلامی و ایجاد فضای معنوی بیش از 3000 عدد بیرق و پرچم مشکی، 5000 متر ریسه مشکی و 8 المان و نماد مناسبتی در معابر، میادین و خیابان های اصلی و همچنین تعداد 35 پارچه نوشته 10 متری در خیابان های شهر نصب شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن