سلامت و پزشکی

واکسیناسیون 31 درصد جمعیت استان

سرپرست معاونت امور بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت استان همدان از واکسیناسیون 31 درصد جمعیت مشمول دریافت واکسن کرونا در استان خبرداد.

دکتر محمد خزایی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با بیان اینکه روز گذشته استان همدان از مرز تزریق 500 هزار دوز واکسن کرونا عبور کرد، افزود: درحال حاضر 34 درصد جمعیت شهری و 23 درصد جمعیت روستایی و در مجموع 31 درصد کل استان از بین افراد مشمول دریافت واکسن، واکسینه شده‌اند.

وی با تاکید براینکه برای تامین دوز دوم واکسن برای افراد واکسینه شده مشکلی نداریم، عنوان کرد: درحال حاضر واکسن اسپوتنی با 1 ماه تاخیر برای دوز دوم وارد چرخه واکسیناسیون می‌شود؛ لازم به ذکر است تاخیر یکماهه بین دو دوز واکسن مشکلی را ایجاد نخواد کرد.

خزایی با اشارهوبه اینکه رنگ دوز نخست این واکسن روسی با دوز دوم آن تفاوت دارد، گفت: انگلستان دوز دوم این واکسن را با ۵ ماه بعد از تزریق دوز اول به کشور خود وارد کرد و ازاین رو نباید نگرانی در رابطه با تاخیر بین دو دوز واکسن وجود داشته باشد.

خزایی در رابطه با ورود واکسن فایزر به چرخه واکسیناسیون و انتشار اخباری مبنی بر خرید این واکسن اظهار کرد: دانشگاه‌های علوم پزشکی هیچ اطلاعی از نحوه خرید و نوع واکسن‌های وارد شده ندارند؛ واکسن‌ها به صورت هفتگی به استان‌ها ارسال و بین افراد توزیع می‌شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن