اجتماعیسلامت و پزشکی

مجمع نمایندگان، آماده کمک برای مدیریت کرونا در استان

رئیس مجمع نمایندگان استان همدان وظیفه تجهیز تمامی امکانات بیمارستانی برای رسیدگی به بیماران مبتلا به کرونا را وظیفه این مجمع دانست و افزود: درصورت نیاز، ستاد استانی مقابله با کرونا می‌تواند از ظرفیت این مجمع برای مدیریت کووید-19 در استان بهره گیرد.

حجت الاسلام احد آزادی‌خواه در گفت‌وگو با پایگاه‌خبری همدان‌آنلاین، با بیان اینکه تجهیز بیمارستان‌های استان توسط رایزنی و مکاتبات لازم به وزارتخانه مربوطه از دیگر وظایف مجمع نمایندگان است، عنوان کرد: مهم ترین وظیفه مجمع در شرایط کنونی، پشتیبانی از کادر درمان و دانشگاه علوم پزشکی است، از این رو نمایندگان استان موظف هستند تا درصورت بروز کمبود و یا مشکلات مربوطه موانع را از سر راه کادر درمان برداشته و نسبت به حل آن اقدام کنند.

نماینده مرم ملایر در خانه ملت از انبارهای مملو از دارو ویژه بیماران مبتلا به کرونا در استان خبرداد و گفت: خوشبختانه برخلاف کمبود تخت‌های بیمارستانی، در حال حاضر تمامی انبارهای دارویی ویژه بیماران کرونایی،  ازجمله دارو رمدیسیور در استان به اندازه کافی موجود بوده و مشکلی از بابت تامین دارو نداریم.

وی با اشاره به ظرفیت قابل توجه مجمع نمایندگان استان و وظایف ذاتی آنان در راستای رایزنی با مسئولان کشوری در راستای رفع مشکلات و کمبودهای پزشکی در شرایط کرونایی موجود، مطرح کرد: در صورت نیاز و همراهی، ستاداستانی مقابله با کرونا می‌تواند اعلام آمادگی کرده و از این پتانسیل در راستای مدیریت کرونا در استان استفاده کند.

آزادیخواه خاطرنشان کرد: ارتباط با مردم و تبلیغ و تاکید الزام رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیز از دیگر وظایف مجمع نمایندگان در استان است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن