اجتماعی

افتتاح 37 پروژه جهاد کشاورزی ملایر

معاون مدیر کل و مدیر جهاد کشاورزی ملایر از افتتاح و بهره برداری از 37 پروژه و طرح تولیدی به همت جهاد کشاورزی در طول هفته دولت با حضور مسئولین ارشد استانی و شهرستانی خبر داد و گفت: با افتتاح این تعداد پروژه برای 110 نفر در سطح شهرستان اشتغالزایی می شود.

مهدی میرباقری در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین، افزود: در طول هفته دولت 7 پروژه گلخانه سبزی و صیفی در روستاهای پیروز، رضوانکده، زیرابیه، سنگ آباد، آورزمان، حرم آباد و موداران و 5 پروژه طرح فراز در روستاهای آشمیزان، کسب، ورچرق، گلشیر و نمازگاه افتتاح می شود.

این مقام مسئول از بهره برداری از 20 پروژه آبیاری بارانی و آبیاری کم فشار در سطح روستاهای چهار بخش مرکزی، جوکار، سامن و زند خبر داد و اظهارکرد: همچنین در هفته دولت طرح مرمت و احیای قنوات به طول 250 متر در سامن افتتاح می شود.

میرباقری به افتتاح بازسازی کانال آبرسانی روستاهای مانیزان و کهریز توسک اشاره و خاطرنشان کرد: طرح تولیدی واحد تصفیه و بسته بندی کشمش با ظرفیت 1000 تن در طول سال در روستای جوراب و پروژه تولدی کود حیوانی غنی شده با ظرفیت تولید سالانه 1000 تن در روستای شادکندی اشاره کرد.

مدیر جهاد کشاورزی ملایر در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه این شهرستان دارای 11 هزار و70 هکتار سطح زیر کشت باغات انگور است، گفت: از این میزان سطح زیر کشت باغات انگور بارور 10 هزار و 475 هکتار و غیر بارور 215 هکتار است.

میرباقری به میزان تولید انگور در باغات شهرستان اشاره کرد و افزود: پیش بینی می شود متوسط میزان تولید سالانه انگور 18.4 تن در هکتار باشد، اکنون در فصل برداشت انگور قرار گرفته ایم و محصولات باغداران برداشت می شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه پیش بینی ما در رابطه با میزان کل تولید انگور، 197 هزار و 300 تن در سال است، ادامه داد: به طور متوسط از انگور برداشت شده در ملایر، 74 درصد صرف تولید انواع کشمش می شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن