سلامت و پزشکی

ابلاغی برای واکسن دانشجویان نداریم

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینای استان همدان از عدم ارسال ابلاغیه واکسیناسیون دانشجویان غیرمرتبط با حوزه درمان خبرداد.

دکتر محمد خزایی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، در تشریح این خبر افزود: درحال حاضر دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی و دانشجویان مرتبط با حوزه درمان و بیمارستان‌های دانشگاه آزاد واکسن های خود را دریافت کرده و یا درحال واکسینه شدن هستند؛ تاکنون ابلاغیه جدیدی تحت عنوان واکسیناسیون سایر رشته و گروه‌‌های تحصیلی به این معاونت ابلاغ نشده است.

وی با بیان اینکه پیش بینی می‌شود تا اواخر پاییز یا اوایل دی ماه واکسیناسیون تمامی گروه‌های واجد دریافت واکسن در استان به اتمام می‌رسد، مطرح کرد: در بحث واکسیناسیون عمدتا با 2 گروه واکسینه شده مواجه هستیم؛ حدود نیمی از این افراد که 32 درصد جمعیت استان را شامل می‌شوند، تنها یک دوز و بخشی دیگر (12 تا 13 درصد) به صورت کامل هر 2 دوز واکسن را دریافت کرده‌اند.

وی ادامه داد: از این رو باتوجه به تعداد افراد مشمول دریافت واکسن، میزان واکسن وارد شده به استان و روند واکسیناسیون، پیش بینی می‌شود تا اواخر پاییز ویا اوایل دی ماه شاهد برگزاری جشن اتمام واکسیناسیون به صورت کامل در استان باشیم.

  

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن