اجتماعی

برگزاری دوره آموزش گلیم بافی برای بانوان روستایی

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ملایر گفت: به منظور توسعه و ترویج صنایع دستی در بخش جوکار و در روستای منگاوی دوره رایگان گلیم بافی برگزار شد.

ابراهیم جلیلی در گفتگو با پایگاه خبری همدان آنلاین، افزود: این دوره آموزشی ویژه بانوان و با حضور ۲۰ تن از خانم های روستای منگاوی در حسینیه این روستا از مرداد ماه شروع به کار کرده است که در پایان دوره وارد بازار کار شده و به صورت دستمزدی مشغول فعالیت خواهند شد.

وی با بیان اینکه ترویج صنایع دستی از مهمترین فعالیت های اداره است که با سرمایه کم و به صورت مشاغل خانگی قابلیت اشتغال زایی و سود آوری را دارد، اظهار کرد: از سیاست کلی وزارتخانه توسعه رشته های مختلف صنایع دستی است.

جلیلی با اشاره به اینکه در شهرستان ملایر به غیر از منبت که دارای برند جهانی است در بیش از ۱۹ رشته دیگر صنایع دستی هنرمندان مشغول فعالیت است،گفت: به منظور توسعه صنایع دستی در سال‌های قبل در روستاهای بخش مرکزی، سامن و زند کلاس های آموزش مروار بافی و قلم زنی برگزار شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ملایر افزود: بسیاری از کارآموزان مورد حمایت اداره قرار گرفته اند و با پرداخت تسهیلات و دریافت مجوز کارگاه های خانگی خود را به راه انداخته و مشغول فعالیت هستند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن