اقتصادی

۲۹۵ دستگاه ماینر غیرمجاز در ملایر کشف و ضبط شد

قائم مقام مدیرعامل در توزیع نیروی برق شهرستان ملایر از کشف ۲۹۵ دستگاه ماینر غیرمجاز از ابتدای سال ۹۹ تاکنون در سطح شهرستان ملایر خبر داد و گفت: از این تعداد ۹۵ ‏مورد آن امسال کشف و ضبط شده است.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، رضا شیردره بعد از ظهر دوشنبه، ۸ شهریور ماه در در جمع خبرنگاران ملایر با تقدیر از ‏حمایت‌ها و تعامل و همکاری دادستان و اعضای شورای تامین شهرستان در زمینه جمع آوری و کشف دستگاه های ماینر ‏غیرمجاز، ‎‎از افتتاح ۱۰ پروژه مهم برق با اعتبار ۱۱ میلیارد و ۱۳۰ میلیون تومان و کلنگ زنی یک مورد پروژه با اعتبار ۸۰۰ ‏میلیون تومان در طول هفته دولت در سطح شهرستان ملایر خبر داد‎

.‎وی در این رابطه افزود: در هفته دولت امسال ۱۰ پروژه قابل بهره برداری با اعتبار ۱۱ میلیارد و ۱۳۰ میلیون ‏تومان داشتیم که شامل برق برسانی، اصلاح و بهینه سازی شبکه توزیع برق، توسعه شبکه برق برسانی، نصب لوازم برقی ‏مختلف و غیره بوده است.

وی با بیان اینکه همچنین در هفته دولت عملیات اجرایی پروژه برق رسانی به مسکن دژچنار ‏با اعتبار ۸۰۰ میلیون تومان آغاز شد، گفت: تمام پروژه های صنعتی پیوست‌های فرهنگی، اقتصادی و ‏اجتماعی دارند و مطالعات مختلف در حوزه آنها رقم خورده است‎

.‎این مقام مسئول همچنین از جمع آوری ۴۹۱ انشعاب به غیرمجاز برق در طول سال جاری در سطح شهرستان ملایر خبر ‏داد و خاطرنشان کرد: عمده هدف ما در سال ۱۴۰۰ اصلاح و بهینه سازی شبکه های فشار ضعیف روستایی و شهری در ‏فاز اول به طول ۵۰ کیلومتر و مقاوم سازی شبکه های فشار متوسط در حدود ۴۰ کیلومتر است.

شیردره در ادامه در رابطه با پروژه ‏مهم و کلیدی ساختمان دیسپاچینگ به عنوان مرکز کنترل شبکه برق جنوب استان همدان بیان کرد: این پروژه کلیدی در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید و تاکنون شرکت نیروی ‏توزیع برق همدان اعتباری افزون بر سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در این پروژه هزینه کرده است.

وی با بیان ‏اینکه ساختمان دیسپاچینگ ملایر نقش بسیار موثری در افزایش رضایتمندی شهروندان و ارتقای سطح خدمات رسانی به ‏مشترکین ، افزود: مرکز کنترل شبکه جنوب استان در انتهای خیابان بروجرد ملایر واقع شده است.

قائم مقام مدیرعامل در توزیع نیروی برق ملایر با بیان اینکه مشترکین می توانند با استفاده از اپلیکیشن ” برق من”، ‏‏۴۴ خدمت غیر حضوری را به راحتی و بدون مراجعه به اداره انجام دهند، ادامه داد: در سال جاری به علت کمبود انرژی ‏برق و کاهش سطح بارش های آسمانی با اعمال خاموشی ها مواجه بودیم.

وی با اشاره به اینکه بهم خوردن توازن تولید و ‏مصرف انرژی برق، افزود: تلاش کردیم که خاموشی ها بر اساس جدول زمان بندی شده صوررت بگیرد، در همین راستا از مشترکین درخواست داریم تا در زمینه مصرف برق نهایت صرفه‌جویی را داشته باشند.

این مقام مسئول با بیان اینکه اگر هر شخص ‏روزانه ۱۰۰ وات انرژی برق کمتری مصرف کند، عمده مشکلات کشور حل و فصل می‌شود، ادامه داد: ‏قطعاً بهینه سازی انرژی برق نیازمند فرهنگ سازی و نهادینه شدن این امر در بین تک ‌تک آحاد مردم جامعه است و ‏رسانه‌ها می‌توانند در این زمینه نقش بسیار موثری را ایفا کنند.

شیردره در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه از ‏ابتدای سال تاکنون تیم های بازرسی ما با همکاری سپاه و بسیج ۳۳۸۰ مورد بازرسی از اماکن تجاری سطح شهرستان را ‏داشتند، افزود: در حوزه بازدید از نماهای تزیینی و بحث روشنایی ساختمان ها نیز ۴۳۶ مورد بازدید انجام شده است.

این مقام ‏مسئول از همکاری سپاه و بسیج در در زمینه بازرسی های شبانه و گشت های روزانه از اماکن تجاری پرمصرف و ‏ساختمان ها قدردانی کرد و از مشترکین خواست در زمینه ساخت و سازها حریم مدیریت توزیع برق را رعایت کرده و ‏قبل از هرگونه ساخت و ساز از این اداره استعلامات لازم را اخذ کنند.

قائم مقام مدیرعامل در توزیع نیروی برق ملایر با اشاره به اینکه در حال حاضر ‏میزان بدهی مشترکین به مدیریت توزیع برق شهرستان ملایر ۲۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است، تصریح کرد: اگر ‏مشترکین صنعتی و خانگی این بدهی را در اسرع وقت پرداخت کنند، قطعاً میزان خدمات دهی ما به مشترکین در سطوح ‏مختلف و حوزه‌های گوناگون افزایش چشمگیری خواهد داشت.

وی همچنین از آمادگی این اداره در زمینه همکاری و تعامل با ‏بخش خصوصی در زمینه احداث نیروگاه‌های خورشیدی خبر داد و گفت: از افرادی که در این زمینه قدم پیش بگذارند، حمایت می کنیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن