اقتصادی

خاک نامرغوب، دلیل تاخیر در ساخت مسکن ملی

کارشناس مسئول املاک ستاد اجرایی فرمان امام(ره) استان همدان بررسی و انجام آزمایشات ویژه کیفیت خاک محل ساخت مسکن ملی و ارتقاء سطح ایمنی واحدهای مشمول این پروژه در همدان را دلیل تأخیر در روند ساخت آن عنوان کرد.

علی نوترکی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با اشاره به فعالیت کند روند ساخت پروژه مسکن ملی در همدان علی رغم واریز مبالغ لازم توسط شهروندان، تصریح کرد: براساس توافقات قبلی،۲ پروژه ۴۸۰ واحدی در شهرک فرهنگیان و ۱۰۴ واحدی در شهرک مدنی به ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در تهران واگذار و با شرکت‌های زیرمجموعه این ستاد قراردادهای لازم منعقد شد.

وی با بیان اینکه در روند ساخت پروژه ۴۸۰ واحدی واقع در شهرک فرهنگیان، جنب دانشگاه پیام‌نور متوجه کیفیت نامرغوب خاک زمین‌های مربوطه شدیم، ادامه داد: پس از انجام اقدامات اولیه اداری، کسب مجوزهای لازم از سوی شهرداری و واریز مبالغ لازم برای شروع کار، براساس رعایت به اصول ساخت مسکن مقرر شد تا پیمانکار مربوطه، خاک این منطقه را به آزمایشگاه خاک شناسی زیر نظر نظام مهندسی جهت بررسی کیفیت ارسال کند.

نوترکی از اعلام نامرغوب بودن خاک محل ساخت ۴۸۰ واحد مسکن ملی در شهرک فرهنگیان طی اعلام نخستین آزمایش در آزمایشگاه ژئوتکنیک خبرداد و اضافه کرد: براساس جواب آزمایشات ارسال شده پس از اتمام تعطیلات ایام محرم، خاک منطقه مذکور مقاومت کافی برای بارگذاری حجم بالای ساختمان را نداشت.

کارشناس مسئول املاک ستاد اجرایی فرمان امام(ره) استان همدان با بیان اینکه پس از جواب نخستین آزمایش، پیمانکار شرکت توسعه گران زیر مجموعه این ستاد، خاک محل را برای راستی آزمایی و جمع‌بندی نهایی به آزمایشگاهی دیگر ارسال کرد، اظهار کرد: براساس اعلام نهایی این آزمایش، روز گذشته باحضور کارشناسان و پیمانکار مربوطه در نظام مهندسی استان و کمیته تخصصی کنترل کیفیت، مقرر شد تا نسبت به گمانه زنی‌ها و جمع‌بندی نهایی، ۴ نقطه از زمین زیر نظر کارشناسان سازمان نظام مهندسی بررسی شود.

نوترکی ادامه داد: درصورت تایید نهایی کارشناسان مبنی بر نامرغوب بودن زمین و عدم کیفیت مناسب، پیمانکار نسبت به بهسازی و ارتقاء سطح ایمنی پروژه اقدام خواهد کرد.

کارشناس مسئول املاک ستاد اجرایی فرمان امام(ره) استان همدان با تاکید براینکه پروژه مسکن ملی باید به بهترین شکل ممکن ساخته شود، خاطرنشان کرد: هزینه‌های این پروژه توسط دارایی مردم تامین شده و از این رو باید واحدهایی با ایمنی بالا و کیفیتی قابل قبول به دست متقاضیان برسد؛ از این رو توجه به کیفیت و حساسیت در ایمنی مسکن ملی دلیل طولانی شدن روند ساخت این پروژه شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن