سلامت و پزشکی

تزریق 3 دوز واکسن، تنها را شکست جهش‌های مرگبار کرونا

فوق تخصص ICU  بیمارستان دکتر مسیح دانشوری تزریق دوز سوم واکسن را تنها راه موجود برای شکست انوع جهش‌های جدید کووید-19 دانست.

دکتر محمدرضا هاشمیان در گفت‌وگوی اختصاصی با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با تاکید براینکه تزریق تنها یک دوز واکسن ایمنی لازم در برابر ویروس کرونا را در بدن ایجاد نمی‌کند، مطرح کرد: باتوجه به ظهور و شناسایی سویه و واریانت‌های جدید از این ویروس ناشناخته، باید  گفت تنها با تزریق 3 دوز از واکسن‌های کرونا می‌توانیم در برابر تمامی جهش‌های این ویروس، ایمنی لازم را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه تمامی واکسن‌های وارد شده به کشور در برابر کووید-19 مقاوم بوده و به نوعی کارآمد هستند، عنوان کرد: برخلاف مقاوت سرسختانه وزارت بهداشت و درمان در رابطه با ورود واکسن در روزهای نخستین، درحال حاضر شاهد افزایش تنوع واکسن‌های کرونا در کشور هستیم؛ لازم به ذکر است تنها را کاهش امار ابتلا و به دنبال آن مرگ و میر ناشی از کرونا واکسیناسیون گسترده است.

این متخصص بیهوشی با اشاره به توصیه سازمان بهداشت جهانی مبنی بر تزریق سومین دوز واکسن به مردم، تصریح کرد: امید است وزارت بهداشت و درمان نیز به این مهم توجه کرده و تزریق سومین دوز واکسن را در دستور کار قرار دهد.

پزشک بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری خاطرنشان کرد:  افرادی که واکسن را می‌سازند در روند ساخت، تمامی جهش‌ها و تغییرات احتمالی را پیش‌بینی و اعمال می‌کنند از این رو نباید نگرانی در برابر جهش‌های جدید کرونا وجود داشته باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن