اجتماعی

پلیس فتا مانع برداشت 196 میلیون تومان وجه از حساب بانکی شد

فرمانده انتظامی شهرستان ملایر گفت: هوشیاری پلیس فتا از برداشت غیرمجاز مبلغ يک ميليارد و960 ميليون ريال وجه نقد از حساب یکی از شهروندان شد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، سرهنگ پاسدار محمد باقر سلگی در این رابطه توضیح داد: فردي طي تماس صوتي با این شهروند از طریق شبکه اجتماعي واتساپ(با شماره تلفن ثابت) اعلام کرده که سيم کارت شما برنده مبلغ 90 میلیون ریال شده است، به همین منظور نامبرده برای دريافت وجه مذکور با شگرد اقناع سازي ماهرانه و فريب از سوی کلاهبردار شماره کارت به همراه رمز اينترنت بانک مربوطه را ارائه مي کند که متاسفانه بدون توجه به این حیله، پس افشاي اطلاعات شخصي حساب بانکي اش موجب دسترسي این فرد کلاهبردار به همراه بانک خود را فراهم مي کند.

این مقام مسئول افزود: بلافاصله با توجه به حساسيت موضوع هماهنگي هاي لازم با مرجع قضايي صورت گرفته و پس از بررسي های کارشناسی و فنی مشخص شد متهم با جابجايي مبالغي از حساب شاکي قصد برداشت وجه موجود در حساب شاکي به ميزان يک ميليارد و960 ميليون ريال را دارد که با توجه به اقدامات هوشمندانه، سريع و به موقع توسط کارشناسان پليس فتا و انسداد کليه حساب هاي شاکي، کلاهبردار اينترنتي با وجود تلاش هاي مستمر با توجه به در اختيار داشتن کليه اطلاعات حساب بانکي شاکي موفق به برداشت وجه مذکور شد.

وی ادامه داد: همچنین با راهنمائی صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا، رمزهاي همراه بانک شاکی سریعاً تعويض شد و تلاش برای دستگیری فرد کلاهبردار اینترنتی در دستور کار مامورین پلیس فتای شهرستان ملایر قرار گرفت.

سلگی بيان داشت: متهمان در اين نوع کلاهبرداري اينترنتي با ايجاد فضايي گول زننده و استفاده از ترفندهاي مختلف در ذهن افراد قرباني خود نفوذ کرده و با مهندسي اجتماعي و به بهانه پرداخت مبلغ جايزه، به اطلاعات کارت بانکي و رمز دوم پويای سوژه های مورد نظر دسترسي پيدا کرده و اقدام به سرقت وجوه از کارت بانکي افراد می کنند.فرمانده انتظامی ملایر به شهروندان هشدارداد: از قبول درخواست تلفني افراد ناشناس مبني بر انجام هرگونه عمليات بانکي از جمله انتقال وجه، ارائه رمز اول و دوم کارت عابر بانک، تغيير زبان دستگاه خودپرداز به انگليسي و انجام تراکنش و … به بهانه برنده شدن در مسابقه ها و يا قرعه کشي هاي راديويي و تلويزيوني، خودداري کنيد و در صورت مواجهه با اين گونه تماس ها بدانيد که موضوع خوش حسابي و برنده شدن کاملاً جعلي بوده لذا موضوع را از طريق سايت اينترنتي فتا ناجا به آدرس www.cyberpolice.ir اطلاع رساني کنيد.

کشف محموله قاچاق میلیاردی از یک دستگاه کامیون

فرمانده انتظامی ملایر در ادامه از کشف کالای قاچاق میلیاردی در ملایر از یک دستگاه کامیون توسط مامورین مبارزه با جرائم اقتصادی شهرستان خبر داد و گفت: در راستای مبارزه جدی با اقلام قاچاق مامورین این یگان حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه کامیون مشکوک شدند و بلافاصله طی هماهنگی با دستگاه قضائی این خودرو را به منظور بررسی دقیق تر متوقف کردند.

سلگی افزود: در بازرسی از این کامیون مبلغ 12 میلیارد و 500 میلیون ریال اقلام قاچاق غذائی که فاقد هرگونه مجوز بهداشتی هم بودند شامل 3960 قوطی کمپوت آناناس ،6837 قوطی نوشابه انرژی زا ،253 بطری سس غذائی ،4295 قوطی سس سویا،100 بطری 2 و نیم لیتری روغن و 720 شیشه سرکه بالزامیک کشف و ضبط شد.

وی با بیان اینکه با تشکیل پرونده یک متهم به مراجع قضائی تحویل شد، اظهارکرد: برخورد با کالای قاچاق توسط مامورین مبارزه با جرائم اقتصادی به شکل کاملاً تخصصی با هوشمندی لازم ادامه دارد.

این مقام مسئول با اشاره به کشف 7 راس گاو فاقد مجوز از يک دستگاه کاميون توسط ماموران پليس آگاهي، خاطرنشان کرد: ماموران مبارزه با جرایم اقتصادي پليس آگاهي با کنترل محورهاي مواصلاتي منتهي به شهرستان، به يک دستگاه کاميون حامل احشام مشکوک شده و آن را برای بررسي دقيق تر متوقف کردند.

وی افزود: در بازرسي از اين خودرو، 7 راس گاو فاقد مجوز که ارزش آن ها برابر نظر کارشناسان یک میلیارد و 500 میلیون ریال برآورد شده، کشف و یک متهم در این خصوص با تشکيل پرونده تحويل مرجع قضائي شد.

سلگی همچنین از شناسایي و دستگيري 2 سارق موتورسيکلت در این شهرستان و کشف موتورسيکلت مسروقه، توسط ماموران کلانتري 11 شهدا خبر داد و افزود: به دنبال وقوع يک فقره سرقت موتورسيکلت در شهر ملاير، ماموران کلانتري 11 شهرستان با حضور در صحنه و هوشمندي، 2 سارق را در این خصوص شناسایی و در يک عمليات ضربتي به همراه يک دستگاه موتورسيکلت مسروقه، دستگير کردند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن