اجتماعی

دوگانه سوز شدن ۴۵۰۰ خودروی ناوگان حمل و نقل

تعداد خودروهاي عمومي ناوگان حمل و نقل سبك اعم از تاكسي هاي داخل شهري، اينترنتي و وانت بار كه با تسهيلات وزارت نفت دوگانه سوز شده اند به مرز 4500 دستگاه رسيد.
به گزارش روابط عمومی این شرکت، امین روستایي، مدير منطقه از شتاب‌گيري و اجراي با دقت و جديت طرح بزرگ تبديل خودروهاي عمومي تك سوز به دوگانه سوز با استفاده از تسهيلات وزارت نفت در سراسر استان خبر داد.
وي گفت: از ابتدای اين طرح تا کنون 4 هزار و 404 دستگاه از خودروهاي واجد شرایط دوگانه سوز شده‌اند.
روستايي با بيان اينكه در شرايط فعلي دوگانه سوز كردن هر خودرو نزدیک به 10 ميليون تومان هزينه دارد تصريح كرد: اين هزينه براي خودروهاي عمومي تاكسي و وانت كامل رايگان بوده و تا سقف 80 درصد هزينه ها نيز براي ديگر خودروهاي اينترنتي را وزارت نفت تقبل كرده است.
ايشان ادامه داد: مسؤولان و کارشناسان منطقه، به طور مستمر از 7 کارگاه مجاز تبدیل در استان بازدید و در صورت وجود مشكلات احتمالي در روند كار، امور را منعكس و تا رفع آن پيگيري خواهند كرد.
مدير منطقه همدان با اشاره به اينكه مصرف گاز طبيعي فشرده (cng) در پايان مردادماه سال جاري، 14 ميليون و 638 هزار مترمكعب بوده است، اظهار کرد: با استفاده از فرمول جايگزين معادل مصرف سي ان جي نسبت به بنزين، در این ماه 13 ميليون ليتر در مصرف بنزين صرفه جویی شده است.
امين روستایی يادآور شد: ظرفيت بالايي در كارگاه هاي تبديل در استان وجود دارد؛ اما تقاضا براي دوگانه سوز كردن كم است.
ايشان خاطرنشان كرد: روال ثبت نام و تقاضا مانند گذشته بوده و متقاضیان مشمول طرح باید در سامانه اینترنتی GCR.NIOPDC.IR ثبت نام کرده، کارگاه مورد نظر خود را انتخاب و پس از دریافت کد رهگیری در صف انتظار قرار گيرند تا به محض اعلام، براي دوگانه سوز شدن خودروي خود مراجعه کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن