اجتماعی

خبری از واکسیناسیون دانش‌آموزان نیست

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان از بازگشایی مدارس به صورت آرام، تدریجی و متناسب با شرایط کرونا خبر داد.


محمد پورداوود در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با اشاره به انتشار خبر آغاز واکسیناسیون دانش‌آموزان از 2 هفته آینده، مطرح کرد: علی‌رغم خبرهای اعلام شده در این رابطه از سوی وزارت بهداشت و درمان، هنوز هیچ‌گونه ابلاغیه رسمی مبنی بر واکسیناسیون دانش‌آموزان به این اداره کل ارسال نشده است.


وی در رابطه با نحوه فعالیت مدارس در سالتحصیلی پیش‌رو، عنوان کرد: درحال حاضر براساس دستورالعمل‌های ابلاغی، یکم مهر ماه زنگ مقاومت و هم‌زمان آغاز سال تحصیلی به صورت مجازی به صدا درخواهد آمد؛ بازگشایی مدارس نیز به شکلی آرام و تدریجی و براساس صلاح دید ستاد ملی کرونا در زمانی نامعلوم خواهد بود.


پورداوود با تاکید براینکه زمان بازگشایی مدارس نامعلوم است، اظهار کرد: درصورت بازگشایی تدریجی مدارس، در ابتدا مدارس کم جمعیت همانند مناطق روستایی و عشایر نشین آغاز به فعالیت خواهند کرد؛ لازم به ذکر استپروژه‌های مربوط به مدارس همانند بروز رسانی سیستم‌های گرمایشی و آماده سازی اطلس‌های آموزشی در مدارس تکمیل و به بیان دیگر این اداره کل آماده بازگشایی کامل مدارس است.


مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان ادامه داد: مدیران مدارس در سالتحصیلی پیش‌رو همانند پارسال نیز حق هیچ‌گونه اجبار خرید لباس فرم و لوازم غیرضروری را به والدین ندارند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن