اجتماعی

گنجنامه، مرحله بعدی آتش بازی دادستان برای حفظ حریم رودخانه‌ها

دادستان عمومی و انقلاب همدان رفع تصرف بستر و حریم رودخانه گنجنامه را مرحله بعدی از اقدامات مطالعاتی انجام شده در راستای نابودی و جلوگیری از تصرف در حریم رودخانه‌های همدان خبرداد.

حسن خانجانی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با اشاره به رفع تصرف بستر و حریم رودخانه آبشینه در روزجاری، مطرح کرد: از سال 98 با ایجاد فشار از سوی دادستانی به متولیان امر مربوطه از جمله آب منطقه‌ای در راستای نابودی و اتمام تجاوز به بستر و حریم رودخانه‌ها، دستگاه‌های مربوطه شروع به انجام مطالعات کرده و اکنون پس از گذشت 2 سال و اتمام تحقیقات لازم، طرح رفع تصرف بستر و حریم رودخانه‌ها را آغاز کرده‌اند.

وی اضافه کرد: در اجرای تبصره ۴ ماده ۲ قانون توزیع عادلانه آب از سال ۱۳۹۸ به شرکت آب منطقه ای استان ابلاغ شده تا نسبت به اجرای قانون آزادسازی بستر و حریم روخانه‌ها، نهرها، مسیل‌ها و سایر آبرفت‌های موجود مطابق با قانون اقدام کند.

خانجانی با بیان اینکه رفع تصرف بستر و حریم رودخانه گنجنامه مرحله بعدی این طرح است، اظهار کرد: این اقدامات و اجرای این طرح خود نشان از نظارت جدی دستگاه قضا و در کنار آن متولیان امر به مسئله اهمیت توجه به حریم رودخانه‌های استان است؛ از این رو براساس لیست تهیه شده و مطالعات صورت گرفته در این خصوص، می‌توانیم شاهد رفع تصرف تمامی رودخانه‌ها به ترتیب اتمام طرح‌های مطالعاتی آنان باشیم.

دادستان عمومی و انقلاب همدان با تاکید براینکه نظارت بر توجه به حریم رودخانه‌ها براساس قانون به عهده آب‌منطقه‌ای است، عنوان کرد: زین پس تجاوزگران به حریم رودخانه‌ها با برخورد جدی از سوی دستگاه قضا رو‌به رو خواهند شد؛   

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن