فرهنگ و هنر

حضور پر رنگ هنر_صنعت منبت ملایر در المپیک اقتصادی جهان

رئیس اداره میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی شهرستان ملایر گفت: یکی از مهم ترین رخدادهای امسال برای شهر جهانی مبلمان منبت،شرکت در نمایشگاه اکسپو دبی است که اصطلاحا به آن « المپیک اقتصادی »گفته می شود و شش ماه هم ادامه دارد و ملایر با حضور پر رنگ هنر_صنعت منبت را به جهانیان معرفی می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، ابراهیم جلیلی عصر شنبه ۲۷ شهریور ماه در جمع خبرنگاران افزود: در همین زمینه جلسه ستاد ارتقای دائمی شهر جهانی مبلمان منبت با موضوع نمایشگاه اکسپو دبی برگزار شد.وی اظهار کرد: در این جلسه روسای کمیته های یازده گانه ستاد ارتقای شاخص های شهر جهانی مبلمان منبت و فعالان هنر_ صنعت مبلمان حضور داشتند که ابتدا به بررسی عملکرد ستاد در سال گذشته پرداختند.

جلیلی ادامه داد: مبلمان پاویون اتاق ایران در نمایشگاه دبی توسط هنرمندان ملایر تامین شده است ،همچنین کلیپ دو زبانه معرفی ملایر تهیه شده و از چهار تلویزیون بزرگ در این نمایشگاه پخش می‌شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی ملایر گفت:در این جلسه مقرر شد سند راهبردی شهرستان ملایر ظرف یک ماه توسط شهرداری تکمیل شود و در بحث واگذاری زمین های شهرک صنعتی منبت هیاتی متشکل از فرمانداری، میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی ،شرکت شهرک ها و فعلان صنعت مبلمان نظارت داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین مصوب شد دپارتمان آموزشی مشتکل از فنی و حرفه ای با مشارکت فعلان صنعت مبلمان در شهرک صنعتی تشکیل شود و یارانه سفر برای اعضای شرکت کننده در نمایشگاه اکسپو توسط شرکت شهرک ها پیگری شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن