اقتصادی

کاهش ۱۵ درصدی نرخ اجاره‌بها در همدان

معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان از کاهش 10 تا 15 درصدی نرخ اجاره‌بها در پی تشکیل جلسات و اقدامات مربوط به قیمت گذاری مسکن در نقاط مختلف همدان خبرداد.

بیژن ترابیان در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان آنلاین، با اشاره به تشکیل کارگروه قیمت گذاری مسکن به همت دادستان، مطرح کرد: پس از برگزاری جلسات مربوطه 4 اقدام مثبت در راستای کاهش نرخ اجاره بها صورت گرفت که در نتیجه، درحال حاضر شاهد کاهش 10 الی 15 درصدی نرخ اجاره بها در همدان هستیم.

وی با بیان اینکه پیگیری مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر افزایش سقف اجاره‌بها تا 15 الی 25 درصد را نخستین اقدام موثر در کاهش قیمت‌ها دانست و افزود: برخورد با آژانس‌های املاک متخلف و پلمب 17 واحد فاقد پروانه کسب که خود عامل مهمی از تشکیل حباب‌ مسکن در استان بود نیز دومین قدم سازمان صنعت، معدن و تجارت با همکاری تعزیرات حکومتی بودکه باعث نابودی بخشی از حباب‌های قیمت موجود و موثر در حوزه مسکن شد.

معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان کاهش نرخ حق‌العمل کاری از 26 صدم به 8 صدم درصد را از دیگر اقدامات دانست و اظهار کرد: مهم‌ترین اقدام در راستای متعادل کردن نرخ اجاره‌بها در استان، راه‌اندازی سامانه املاک و مسکن بوده که درحال حاضر مورد تایید دادستان و فرماندار همدان نیز قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در این سامانه که زیر نظر اتحادیه املاک اداره می‌شود مردم می‌توانند قیمت مصوب و قانونی مسکن را در نقاط مختلف شهر پیدا کرده و اقدامات بعدی را انجام دهند؛ این سامانه تا هفته آینده به مردم معرفی خواهد شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن