اجتماعی

کمک 365 میلیونی انجمن حمایت زندانیان ملایر به مددجویان

مدیر عامل انجمن حمایت زندانیان ملایر ضمن تشریح گزارش عملکرد 6 ماهه سال جاری، به کمک 365 میلیونی انجمن حمایت زندانیان ملایر به مددجویان اشاره کرد و گفت: انجمن ملایر 190 خانواده زندانی تحت پوشش دارد که از این تعداد 150 خانواده به صورت دائم، 30 خانواده به صورت موقت و 10 خانواده به صورت موردی حمایت می شوند.

حسین عباس آبادی در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین، افزود: در این 6 ماه به منظور ارائه مطلوب خدمات از 75 خانواده بازدید منزل به عمل آمد و به 220 نفر از طریق واحد مددکاری مشاوره خانوادگی، فردی، بهداشتی، تحصیلی و شغلی ارائه شد.

وی بیان داشت: تعدادی از این بازدیدها در ماه مبارک رمضان با حضور جمعی از مسئولین، محمد بیات رئیس زندان، تعدادی از خیرین و سایر بازدیدها به همراه ذوالفعلی نژاد مدیر کل زندان های استان همدان، مسلم سلگی دادستان و مسئولین شهرستان صورت پذیرفت.

عباس آبادی با بیان اینکه در هر بازدید کارت هدیه و سبد غذایی به خانواده ها اهدا شد، ادامه داد: در 6 ماهه گذشته، 3 دوره سبد کالا هر بسته به ارزش 500 هزار تومان شامل مواد غذایی، پک بهداشتی و … به مناسبت ماه رمضان، جشن نسیم مهر و آغاز سال تحصیلی جدید به 410 خانواده از طریق خیّرین شامل غلامرضا سعادت، هدایت الله شجاعی و همچنین با کمک انجمن، بین خانواده های تحت پوشش توزیع شد.

وی با بیان اینکه با هماهنگی اداره اوقاف در طول ماه مبارک رمضان با رعایت پروتکل های بهداشتی، تعداد 320 پرس غذا و گوشت گرم، درب منزل مددجویان توزیع شد، اظهارکرد: با پیگیری و تلاش واحد مددکاری و اخذ رضایت از شاکی، 9 نفر از زندانیان جرایم مالی با کمک خیرین و انجمن از زندان آزاد شدند و به آغوش خانواده بازگشتند.

عباس آبادی یادآورشد: انجمن حمایت زندانیان ملایر علاوه بر پرداخت قبوض مصرفی خانواده های نیازمند، ماهانه خدمات رایگان درمانی و دارویی را با همکاری پزشکان و داروخانه های خیّر به خانواده زندانیان ارائه می دهد.

مدیر عامل انجمن حمایت زندانیان ملایر افزود: ما در خصوص توانمندسازی خانواده زندانیان و زندانیان آزاد شده در راستای ایجاد شغل با معرفی به بانک برای وام اشتغال زایی و مشاوره های شغلی، حمایت های لازم را انجام می دهیم.

وی گفت : در زمینه حمایت از دانش آموزان نیازمند در سال تحصیلی جدید هزینه کتاب و لباس فرم دانش آموزان از طرف خیر مرحومه بیات پرداخت شد،همچنین تعداد 6 عدد تبلت از طرف خیر غلامرضا سعادت خریداری و در اختیار دانش آموزان قرار گرفت.

این مقام مسئول بیان داشت: آموزش مجازی ماهانه از طریق واحد مددکاری به خانواده ها ارائه می شود و با توجه به اینترنتی شدن سامانه نیازی به حضور خانواده ها در انجمن نیست و همه خدمات در سیستم erp زیر نظر سازمان حمایتی به صورت روزانه ثبت می شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن