اجتماعی

دامپزشکی، دیواری محکم در برابر خروج مرغ و تخم‌مرغ از استان

مدیر کل دامپزشکی استان همدان از ممنوعیت صدور مجوز خروج مرغ و تخم‌مرغ از استان خبرداد.

محمود رضا رسولی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با اشاره به دستور اخیر ستاد تنظیم بازار استان مبنی بر جلوگیری از خروج محصولات پروتئینی از استان، مطرح کرد: باتوجه به تاثیر قابل توجه ممنوعیت خروج مرغ از استان، هم‌اینک این دستور برای سایر مواد پروتئینی نیز در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه درحال حاضر تخم مرغ اجازه خروج از استان را نداشته و دامپزشکی اجازه صدور مجوزهای لازم برای خروج این کالا و سایر محصولات پروتئینی را ندارد، گفت: تخلیه سالن، فاکتوری مهم در بحث عرضه محصولاتی از جمله مرغ و تخم مرغ است؛ بدین گونه که اگر مرغدار تمام ظرفیت سالن خود را در استان تخلیه نکند و تعدادی را به مناطق مختلف کشور ارسال کند، در زمان تحویل نهاده و سایر الزامات جوجه ریزی فصل بعد به مشکل بر خواهد خورد.

رسولی همچنین از کاهش ۸۵ درصدی تب برفکی در استان به واسطه واکسیناسیون به موقع دام‌ها خبرداد و افزود: خوشبختانه با انجام واکسیناسیون به موقع در استان شاهد کاهش ۵۶ درصدی کانون بیماری های مختلف دامی مشترک با انسان در استان هستیم.

مدیر کل دامپزشکی استان همدان ادامه داد: در ۶ ماه ابتدایی سال جاری، حدود ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار واکسن برای دام استان تزریق شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن