اجتماعی

سلامت دانش آموزان، مهم ترین اولویت آموزش و پرورش در فرآیند یاددهی و یادگیری

معاون آموزش ابتدایی اداره آموزش و پرورش شهرستان ملایر به صورت سرزده از چند مدرسه روستایی بازدید به عمل آورد و در جریان این بازدیدها ضمن بررسی دقیق برنامه های در حال اجرا، فعالیت های این مدارس در محورهای مختلف را ارزیابی و با مدیران مدارس، معلمان و دانش آموزان گفت و گو کرد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، مهدی مهرابی در راستای نظارت بر فعالیت های مدارس و بررسی وضعیت آموزشی و مسائل بهداشتی به صورت سر زده از چند مدرسه روستایی شهرستان بازدید کرد.

وی در حاشیه این بازدیدها، از کیفیت رعایت امور بهداشتی، ضد عفونی و گند زدایی مدارس، استفاده دانش آموزان، معلمان و عوامل اجرایی و آموزشی از وسایل بهداشتی نظیر ماسک، تهیه و تدوین اطلس آموزشی و تشکیل شورای مدرسه، اطلاع رسانی به خانواده ها و نحوه تعامل با اولیا بازدید و روند انجام کار را مطلوب ارزیابی کرد.

مهرابی با بیان اینکه حضور دانش آموزان در مدارس به صورت نوبتی و گروه بندی است، گفت: آموزش حضوری اولویت شهرستان است و کلاس درس در مدارس تشکیل و فرایند آموزش ادامه دارد، در این زمینه به خانواده های توصیه می کنیم که از نظر حضور دانش آموزان در کلاس و رعایت مسائل بهداشتی مطمئن باشند.

معاون آموزش ابتدایی اداره آموزش و پرورش ملایر خطاب به عوامل اجرایی مدارس، حفظ سلامت دانش آموزان را مهم ترین اولویت آموزش و پرورش در فرآیند یاددهی و یادگیری عنوان و تأکید کرد: در فعالیت مدارس فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل های بهداشتی یک اصل مهم است.

وی آموزش حضوری را در راستای تحقق کامل یادگیری لازم دانست و گفت: برای حضور دانش آموزان هیچگونه الزام و اجباری نیست، به همین منظور نحوه تشکیل کلاس های درس به صورت گروه بندی و حضور دانش آموزان به صورت نوبتی است.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا
بستن