اجتماعی

بهره‌برداری از فاز نخست عملیات به‌سازی بلوار تاریخی سیفیه ملایر

شهردار ملایر گفت: به همت واحد امور زیربنایی، شهرسازی و حمل و نقل شهری، سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری و سبزبانان سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ملایر، فاز نخست عملیات ساماندهی و بهسازی بلوار تاریخی سیف‌الدوله با هدف زیباسازی محیط شهری و ارتقای نشاط و آرامش شهروندان بهره‌برداری شد.

مجید فرجی در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین، افزود: با توجه به تغییر و تحولات صورت گرفته در گستره زندگی شهرنشینی، معابر و بلوارهای شهری حلقه‌های واسط و رشته‌های ارتباطی فضاهای شهری هستند و نقش حیاتی ‌در پویایی یک شهر رقم می‌زنند در همین راستا پروژه بهسازی بلوار سیف‌الدوله یکی از اقدامات ماندگار مدیریت شهری است که طی چند مرحله به بهره‌برداری می رسد.

وی اظهارکرد: در این طرح همزمان با اجرای عملیات عمرانی شامل جدول‌کشی، تعویض سنگفرش، هره چینی، تکمیل آبنمای بلوار، عملیات تکمیل، بازپیرایی فضای سبز از جمله خاک‌‌ریزی، کاشت چمن، گل‌کاری و ساماندهی باغچه‌ها و نصب و تکمیل مبلمان شهری انجام شده است.

شهردار ملایر در رابطه با عملیات عمرانی این پیاده راه، توضیح داد: در این مکان 4000 هزار متر مربع سنگ فرش با سنگ گرانيت 5 سانتي و 400 متر جدول نهري وسط پياده راه با سنگ گرانيت 12 سانتي و 700 متر هره چيني با سنگ گرانيت قرمز يزد 6 سانتي اجرا شده است.

فرجی با بیان اینکه عملیات ترميم و بازسازي چهار حوض آبنما در پياده راه بلوار سیفیه برای آبگيري و ارتباط با جدول نهري انجام شده است، مزیت استفاده از سنگ فرش و جدول گرانيتي را مقاوم بودن در برابر سرما و يخبندان حداقل 15 سال و آتشي كردن سنگ ها براي جلوگيري از ليز شدن سنگ در زمستان برشمرد.

این مقام مسئول به اجرای سیستم آبیاری تحت فشار در بلوار تاریخی سیف الدوله اشاره و خاطرنشان کرد: توسعه فضای سبز و لزوم تامین آب مورد نیاز آن از یک‌سو و کاهش نزولات جوی و کمبود منابع آب خام از سوی دیگر، تامین آب مورد نیاز عرصه‌های سبز را با مشکل مواجه کرده است، بنابراین تلاش می‌کنیم با برنامه‌ریزی صحیح و تغییر الگوهای سنتی به مدرن وکاهش سرانه مصرف آب در فضای سبز شهری، به مدیریت تلفیقی آب دست یابیم.

فرجی بیان کرد: امروزه نورپردازی مناسب و اصولی مطابق با استانداردهای تعریف شده ضمن بالا بردن جذابیت شهر در دید مخاطب، بر سر زندگی شهر و آرامش فضاهای موجود در آن می افزاید.

وی افزود: پروژه نورپردازی درختان بلوار سیف‌الدوله حد فاصل میدان دکتر بابک و ابتدای خیابان شهید هاشمی نژاد نیز در راستای افزایش زیبایی بصری مورد بهره‌برداری قرار گرفت تا چهره این بلوار تاریخی جذاب شود

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن