اقتصادی

سهمیه های کارت سوخت به قوت خود باقیست

استاندار و مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه همدان از روند سوختگیری در جایگاه های عرضه سوخت شهر همدان بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری همدان‌آنلاین و به نقل از روابط عمومی شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه همدان،روز گذشته دکتر علیرضا قاسمی فرزاد و امین روستایی با حضور در محل چند پمپ بنزین شهر همدان از نزدیک جریان سوخت رسانی به مردم شریف استان را رصد کردند.

در حاشیه این بازدید، دکتر قاسمی فرزاد، استاندار همدان گفت: خوشبختانه در روند بازدید از چگونگی وضع جایگاه‌های عرضه شاهد شرایط مساعد و روان سوخت‌گیری بودیم و بازگشت به روند طبیعی عرضه سوخت در حال انجام است.

استاندار همدان خاطرنشان کرد: اختلال به وجود آمده بر روی تک تک نازل ها ایجاد شده و باید با اعمال تغییرات نرم افزاری، هر یک از نازل ها، دوباره برنامه ریزی شود.

وی از مردم استان خواست با حوصله، خانواده بزرگ شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی را در ارائه خدمات بهتر یاری کنند.

همچنین در ادامه روند این بازدید، امین روستایی، مدیر منطقه از راه اندازی آفلاین 78 جایگاه از 96 جایگاه عرضه سوخت مایع با نرخ آزاد و راه اندازی آنلاین 10 جایگاه در مرکز استان و شهرستان ها با عرضه بنزین یارانه ای به قیمت مصوب (یک هزار و ۵۰۰ تومان) در این جایگاه ها خبر داد.

وی از بازگشت آرامش به جایگاه های عرضه سوخت مایع گفت و اظهار امیدواری کرد: با نصب نرم افزار جدید، به زودی اکثر مراکز عرضه برخط شده و مشکل دریافت بنزین با کارت سوخت حل می شود.

ایشان با بیان اینکه از زمان بروز مشکل فنی در سامانه تاکنون جلسات متعددی برای هماهنگی و رفع مشکل برگزار شده، تصریح کرد: چندین اکیپ تخصصی با تجهیزات کامل برای راه اندازی مجدد نازل های جایگاه ها و امکان عرضه سوخت با نرخ یارانه ای به جایگاه ها اعزام شده اند و بدون وقفه در حال فعالیت هستند.

روستایی از آمادگی کامل و حضور شبانه روزی مدیریت، معاونان، روسای نواحی، مسئولان واحد و کارشناسان سوخت رسانان در 24 ساعت گذشته در محل کار و تلاش سوخت رسانان برای تسهیل دسترسی مردم شریف به سوخت مورد نیاز خود خبر داد.

وی با بیان اینکه مشکل سیستم سامانه هوشمند تنها مختص منطقه همدان نبوده و سراسری است از مردم خواست صبوری پیشه کنند و در صورت عدم نیاز فوری به سوخت، سوختگیری را به زمان دیگری موکول کنند تا از ازدحام در جایگاه ها و به تبع آن وقفه در بازسازی سیستم جلوگیری شود.

این مقام مسؤول بیان کرد: هم اکنون در تلاشیم تا با پیکربندی جدید سیستم هوشمند دستگاه ها و نازل های متصل در جایگاه ها، دوباره سوخت با کارت هوشمند و به قیمت سهمیه ارائه شود.

وی یادآور شد: در حال حاضر بیش از 80 درصد جایگاه های عرضه سوخت در استان فعال شده و مردم می‌توانند سوخت را به نرخ آزاد هر لیتر بنزین 3 هزار تومان و هر لیتر نفتگاز ۶۰۰ تومان دریافت کرده و از خدمات آن‌ها استفاده کنند.

روستایی افزایش قیمت بنزین را شایعه ای بی پایه و اساس خواند و مجدد تأکید کرد: اتفاقی برای کارت های سوخت و سهمیه ها نیفتاده و سهمیه ها به قوت خود باقیست و پس از رفع مشکل مانند قبل قابل استفاده خواهند بود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن