اجتماعی

حماسه 13 آبان؛ نماد مقابله مستضعفین با استکبار جهانی

فرماندار ملایر گفت: یوم‌ الله ۱۳ آبان ۱۳۵۸، بدون شک ایستادگی در برابر قدرت‌های منفعت ‌طلب و صیانت از آرمان‌های درخشان انقلاب اسلامی را تداعی کرده و ضرورت هوشیاری در برابر توطئه‌ها و هجمه‌های دشمنان به ‌ویژه خودباوری و اتکاه به نفس نسل جوان را یادآور می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، قدرت اله ولدی افزود: بی‌ تردید وجه مشترک این روز در مقاطع مختلف تاریخ، مبارزه بی ‌وقفه مردم رشید ایران اسلامی با زیاده‌ خواهان جهانی و دعوت همه ملت‌های عدالت‌خواه، حق‌طلب و آزاده به ایستادگی و رادمردی در برابر زورگویان تاریخ است و به همین دلیل است که رهبر معظم انقلاب تاکید کردند:” اگر عزتی هست، اگر رفاهی هست، اگر آزادی و استقلالی هست، در سایه ایستادگی مقابل استکبار جهانی است.

“وی با گرامیداشت یوم ‌الله ۱۳ آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی را به عموم دانش‌آموزان میهن اسلامی به ‌ویژه دانش‌آموزان و دانشجویان پیرو خط امام و رهبری در شهرستان ملایر تبریک گفت و افزود: امروز بار دیگر با آرمان‌های امان راحل و رهبر معظم انقلاب عهد و پیمان می‌بندیم که با ایستادگی و مقاومت، وحدت و انسجام اسلامی و انزجار عمیق خود را از استکبار جهانی استمرار بخشیم و ثابت‌ قدم باشیم.

■ برگزاری آئین گرامیداشت ۱۳ آبان در مدرسه نمونه سیفیه ملایر

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ملایر نیز با بیان اینکه مراسم گرامیداشت ۱۳ آبان در مدرسه نمونه سیفیه ملایر برگزار می‌شود، گفت: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، مراسم گرامیداشت یوم‌الله ۱۳ آبان در مدرسه نمونه سیفیه ملایر از ساعت ۹:۳۰ صبح با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

حسین فارسی با بیان اینکه مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان در هیچ نقطه‌ای از شهرستان نداریم، اظهارکرد: با اجتماع مردمی و دانش‌آموزان در مدرسه نمونه سیف ‌الدوله بار دیگر شعار کوبنده و ضد استکباری مرگ بر آمریکا طنین ‌انداز شده و خشم و انزجار مردم دوباره تجلی پیدا می ‌کند.

وی ادامه داد: امسال به دلیل شرایط کرونایی، مراسم راهپیمایی به صورت خودرویی و پس از آیین گرامیداشت ۱۳ آبان در مدرسه سیف‌الدوله با حضور همه ارگان‌ها و نهادها و نصب پرچم جمهوری اسلامی روی خودروها برگزار می‌شود و مسیر راهپیمایی از مدرسه سیف‌الدوله از ساعت ۱۰:۳۰ امروز آغاز شده و پس از طی مسیرهای مختلف سطح شهر در میدان آزادگان به انتها می ‌رسد.

■ ۱۳ آبان؛ یادآور تجلی قدرت و توانایی جوانان ایرانی

در ادامه مدیر آموزش و پرورش ملایر با اشاره به اینکه سیزده آبان نماد مقابله مستضعفین با استکبار جهانی است، گفت: این روز یادآور تجلی قدرت و توانایی جوانان ایرانی در سایه ایمان به خداوند و دورانی است که دانش آموزان و دانشجویان پیرو خط امام با وحدت و همدلی توانستند پوزه اهریمنان را به خاک بمالند و فریاد استکبارستیزی را به گوش جهانیان برسانند.

محمد رضا بشری افزود: ۱۳ آبان یادآور مبارزه دسته جمعی فرزندان ماست که جسارت و ایستادگی کردند و با تسخیر سفارت خانه آمریکا در تهران، مبارزه با استکبار جهانی و فریاد “هیهات من الذله” که از گلوی پاکترین فرزند رسول خدا (ص) برخاسته بود را دوباره فریاد زدند.

وی خاطرنشان کرد: اکنون که شیوع ویروس کرونا امکان تجمع را از ما سلب کرده است، استکبار را در تجمعات مجازی فریاد می زنیم و به گوش جهانیان می رسانیم.

بشری اظهارکرد: امروز دانش آموزان نیز هم عهد با شهدای انقلابی شده اند تا در سایه ولایت مقام معظم رهبری در راستای اهداف بلند انقلاب اسلامی بکوشند و با روحیه جهادی در مسیری گام بردارند که ریشه ظلم و استکبار را برکنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن