فرهنگ و هنر

همدان، قطب ادبیات کودک و نوجوان ایران

امروز به مناسبت فرارسیدن هفته کتاب و با توجه به اهمیت مبحث معنویت در دنیای کنونی و نقش پر رنگ این مهم در زندگی کودکان و نوجوانان، با حضور “مه سیما سهرابی” یکی از نویسندگان و اهالی قلم ملایر، ” نشست معنویت در ادبیات کودک و نوجوان”، در محل کتابخانه علامه امینی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، این نویسنده ملایری با اشاره به نقش سازنده و مثال زدنی معنویت در زندگی بخصوص در دوران کودکیو نوجوانی، افزود: با توجه به اینکه ذات انسان خدا دوست و خدا پرست خلق شده است و قرابت و نزدیکی به این موضوع، بنابراین توجه به ذات اقدس باریتعالی کمک شایان توجهی به ایجاد آرامش و دور شدن انسان از هر حس منفی و استرس زا دارد.

مه سیما سهرابی راه حل بسیاری از بیماری های روحی و روانی در دنیای کنونی را اتصال به نقطه آغاز هستی دانست و ادبیات و کتاب کودک را راهی بسیار روشن برای نیل به این هدف معرفی کرد.

وی استان همدان را قطب ادبیات کودک و نوجوان ایران معرفی کرد و گفت: این استان با دارابودن تعداد زیادی از نویسندگان مطرح در عرصه کودک و نوجوان حرف های تازه ای برای کودکان ایران زمین داشته و دارد.

این نویسنده ملایری از حضور چشمگیر معنویت در فضای شعر و آثار نویسندگان ابراز خرسندی کرد و افزود: هیچ زبانی چون زبان شعر و هنر قدرت به انتقال مفاهیم عمیقی چون خدا و ائمه معصوم(ع) را به مخاطبان ندارد و با زبان هنر بهترین و شیواترین پیام ها را می توان به مخاطب کودک و نوجوان ارائه داد که البته این روش بسیار استقبال این قشر هم هست.

گفتنی است؛ در ادامه به بررسی کتاب ” خدا در این قصه ها” نوشته “مسلم گریوانی” پرداخته و گوشه هایی از این کتاب برای مخاطبان خوانده شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن