فرهنگ و هنر

الزام توجه به کادرسازی در حوزه ادبیات دفاع مقدس

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان همدان توجه به ارزش‌های انقلاب و دوری جستن از درگیر شدن به حزب و جناح‌های سیاسی را الزامی دانست.

به گزارش پایگاه خبری همدان‌آنلاین، سردار مهدی ظفری عصر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه باید به موضوعات فرهنگی نگاه ویژه‌ای شود گفت: تاریخ جنگ استان همدان با مدیریت آقای حسام، یکی از نویسندگان برجسته استان در حوزه دفاع مقدس در حال تدوین است.

وی با اشاره اینکه ترویج فرهنگ قدرشناسی خوب است اما گاهی متاسفانه شاهد کوچک‌بینی هستیم گفت: باید به مفاهیم ارزشی توجه کنیم و حتما نیاز است تغییر نگرش نسبت به بچه های انقلاب داشته باشیم و درگیر حزب و جناح نشویم.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان با اشاره به اینکه اگر همدان در حوزه دفاع مقدس و نشر ارزش‌های دفاع مقدس حرفی برای گفتن دارد، به خاطر تلاش‌های بزرگان این استان است افزود: سال گذشته صد عنوان کتاب و امسال قریب به ۶۰ عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس چاپ شده است اما باز هم در ابتدای کار هستیم.

وی با اشاره به اینکه ما با این اقدامات کار انقلابی انجام ندادیم و کار انقلابی توسط شهید سلیمانی انجام شد که آن پایه‌ریزی و تشکیل انقلاب بود گفت: باید به دنبال برنامه‌هایی نظیر مردمی کردن برنامه‌ها باشیم، ضمن اینکه کادرسازی در حوزه ادبیات نیز باید مورد توجه باشد.

ظفری با اشاره به اینکه آقای حسام و خانم ضرابی در حوزه نویسندگی مرجع هستند و باید از ظرفیت‌های آنها استفاده کرد و به نسل جوان اجازه داد تا آنها نیز ورود کنند عنوان کرد: در توسعه ساختارها باید به سمتی برویم که مثلا در حوزه خبر، خبرگزاری حوزه دفاع مقدس باشد.

ظفری با اشاره به اینکه سال گذشته هشت عنوان کتاب تاریخ شفاهی منتشر شد افزود: در غنی سازی محتوای دروس تعلیم و تربیت، نشست‌هایی با مسوولان آموزش و پرورش تشکیل شده است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان با بیان اینکه قریب به یک سال است که در این حوزه کار انجام می‌شود و در صورت تهیه آن کاری مستثنی در کشور خواهد بود، گفت: دانشنامه حوزه دفاع مقدس نیز در حال تدوین است.

وی در رابطه با برگزاری کنگره شهدا در استان نیز افزود: کنگره شهدای قبلی استان همدان چنان خوب برگزار شد که توقعی در همدان ایجاد کرده و خیلی از استان‌ها از این برنامه‌ها الگو می‌گیرند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان با اشاره به برگزاری دیگر کنگره شهدای استان گفت: باید نگاه دقیق و تحول گرا در کنگره پیدا کنیم از این رو باید رسانه‌ها مطالبه گری داشته باشند.

وی با بیان اینکه دو سالی است شورای هماهنگی روحانیت شکل گرفته تا در حوزه روحانیت کار شود گفت: باید کانون خبرنگاران انقلابی وکانون هنرمندان راه‌اندازی شود که به عنوان نمونه به دنبال راه‌اندازی کانون نویسندگان انقلابی هستیم.

ظفری با اشاره به نیاز به نشست‌های آموزشی با خبرنگاران تا خبرهایی که در آینده نیاز است آموزش داده شود خاطرنشان کرد: باید اتفاقات آینده در ذهن خبرنگار باشد تا با جامعه برخورد کندو امروز نباید خبرنگار عادی داشته باشیم.

وی با تاکید به اینکه تمام تلاش ما معرفی اندیشه شهید سلیمانی باشد و راهبردهای اندیشه ایشان گفت: باید نگاه انقلابی و نگاه اثرپذیری بررسی شود و الگو قرار گیرد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن