اجتماعیاقتصادی

سلامت مردم قابل اغماض نیست

معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان از الزام اتخاذ تدابیر امنیتی مناسب در پیشگیری از ناهنجار‌ی‌های اجتماعی، به ویژه جلوگیری از بحران آب و کمبود آن در استان خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری همدان‌آنلاین، عباس نجفی در جلسه پیشگیری از حفر غیرمجاز چاه اظهار کرد: تمامی دستگاه‌های متولی امر باید در راستای تکالیف و وظایف قانونی خویش نسبت به پیشگیری از حفر غیرمجاز چاه و صیانت از حریم و بستر رودخانه‌ها و حاشیه سدها اقدامات مقتضی را معمول نمایند.

   وی ضمن تأکید به موضوع بحران آب و کمبود آن و چالش‌های پیش آمده در برخی از استان‌ها و لزوم اتخاذ تدابیر امنیتی مناسب در پیشگیری از ناهنجار‌ی‌های اجتماعی، عنوان کرد: مردم شریف استان حق دارند از موهبات الهی همچون منابع آبی استفاده بهینه نمایند و مدیران باید در این راستا هر اقدامی که ضرورت دارد انجام دهند.

   وی ادامه داد: یکی از نکات مورد اهمیت، حفظ و صیانت از عدم آلودگی آب‌های زیرزمینی است متولیان امر باید نظارت ویژه‌ای بر جلوگیری از آلوده‌شدن آب‌ها داشته باشند و اگر در مسیر رودخانه یا رودی آلودگی وجود دارد که ممکن باعث تسری به آبها و منابع زیرزمینی شود باید پاکسازی شود زیرا حفظ سلامت مردم قابل اغماض و چشم‌پوشی نیست.

   معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همدان ابراز کرد: متولیان امر آنطور که باید بر مباحث فرهنگی این حوزه کار نکرده‌اند برای نمونه یکی از مشکلات ما عدم اطلا‌ع‌رسانی صحیح مقررات پس از اعطاء مجوز پروانه بهره‌برداری به افراد می‌باشد، متأسفانه فرد متصور است که مالک مطلق منابع آبی است این در حالیست که اولویت با آب شرب برای عموم مردم است و این موضوع به درستی برای آنان تبیین نشده است.   

نجفی با اشاره به تصویب طرح کشاورزی قراردادی در مجلس، اظهار کرد: گام اول این طرح تبیین درست آن برای کشاوران است کشاورز باید بداند این کار چه ضرورت و اهمیتی دارد همچنین به نظر می‌آید با اجرای این طرح موانعی مانند الگوی نادرست کشت و عدم صرفه‌جویی منابع آبی برطرف خواهد شد و زمینه حفاظت از منابع آبی فراهم خواهد شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن