سلامت و پزشکی

اتمام واکسیناسیون تا 2 هفته آینده

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینای استان همدان از احتمال اتمام واکسیناسیون تا 2 هفته آینده خبرداد.

دکتر محمد خزایی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با اشاره به حضور 1 میلیون و 400 و 40 هزار مشمول دریافت واکسن در استان، مطرح کرد: تاکنون 1 میلیون و 270 هزار نفر واکسن کرونا را دریافت کرده و تنها کمتر از 200 هزار تن از مشمولان، بدون دریافت حتی یک دوز واکسن باقی مانده اند.

وی با بیان اینکه احتمال می‌رود باتوجه به واکسیناسیون روزانه 5 هزار نفری در استان، تا 2 هفته آینده واکسیناسیون به اتمام برسد، اظهار کرد: تعداد نفرات باقی‌مانده به احتمال زیاد افراد واکسن گریزی هستند که تمایلی به تزریق این مهم ندارند؛ از این رو راضی کردن این افراد و ترغیب آنان برای واکسیناسیون سخت خواهد بود.

وی یادآور شد: بنابر اعلام وزارت بهداشت و درمان و صلاح دید پزشکان، دوزهای یادآور واکسن تا زمان رفع کامل خطر کرونا تکرار خواهد شد.

خزایی در رابطه با نظارت مرکز بهداشت بر روند فعالیت مدارس نیز، تصریح کرد: شلوغی کلاس‌ها و استقرار تهویه استاندارد، دو اولویت مهم دانشگاه علوم پزشکی برای بازدید و نظارت بر مدارس است؛ در 10 روز گذشته 8 هزار مدرسه در سراسر استان مورد بازدید قرار گرفته و  به برخی از مدارس کم توجه به پروتکل‌ها هشدارهایی ارسال شده است.

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینای استان همدان با اشاره به همکاری اداره کل آموزش و پرورش با دانشگاه علوم پزشکی، عنوان کرد: باتوجه به سرمای هوا و ضرورت بستن درب و پنجره‌ها، تهویه استاندارد باید در تمامی کلاس‌های درس نصب شود؛ خوشبختانه در این بحث استان همدان در زمره مناطق برتر کشور است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن