اجتماعی

تلاش برای رونق صنعت توریسم در جهان شهر ملایر

شهردار ملایر با اشاره به اینکه ملایر ” شهر جهانی” بوده و دارای دو برند جهانی در زمینه انگور و مبل منبت است، تاکید کرد: باید از ظرفیت های موجود در زمینه رونق صنعت توریسم نهایت استفاده را ببریم و باید بستر اولیه برای سرمایه گذار در بحث انگور و مبل منبت را ایجاد کنیم.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، مجید فرجی سه شنبه 9 آذر ماه در جمع خبرنگاران، افزود: در بحث ” مبل منبت” قرار است اقدامات خاصی در بلوار ۳۲ متری مطهری ملایر صورت بگیرد که یکی از آنها ایجاد یک مرکز اداری یا یک مرکز مدیریت شهرداری در این منطقه است تا فعالان مبل منبت تمامی اقدامات و امور خود را که مربوط به شهرداری است، مستقیماً در همین واحد و مرکز انجام بدهند.

وی اظهارکرد: ظرفیت احداث المان در پروژه مینی ورلد تکمیل شده است و معتقد هستم که ساخت المان جدید دیگر نیاز نیست و با محوطه سازی و ایجاد فضای سبز مناسب و محصورکردن محوطه پروژه می توانیم این طرح تفریحی- توریستی را به بهره‌برداری برسانیم.

فرجی در ادامه به تشریح اهداف و برنامه های چهارساله خود در حوزه های مختلف پرداخت و گفت: یکی از دغدغه‌های مردم ملایر تعریض خیابان شهدا و خیابان شهید مصطفی خمینی بوده است که در همین زمینه کارگروه خاصی را برای تعیین تکلیف املاک موجود در این دو خیابان و بررسی محل تامین منابع مالی برای خرید این املاک و یا انجام معاوضه با مالکان آنها تشکیل دادیم و امیدواریم به زودی بخش قابل توجهی از مشکل طرح ترافیکی و تعریض خیابان های اصلی ملایر رفع شود.

وی بیان کرد: در بحث پروژه‌های عمرانی بلندمدت، احداث مرکز آتش نشانی و مدیریت بحران واقع در میدان بهارستان و تعیین تکلیف ساختمان نیمه کاره پارک سیفیه در دستور کار ما قرار دارد.

این مقام مسئول اظهارکرد: طبق بررسی کارشناسی صورت گرفته ساختمان نیمه کاره پارک سیفیه از نظر طبقات و فضای ساختمانی برای احداث هتل مناسب نیست به همین منظور بحث ایجاد فرهنگسرا و یک مرکز اقامتی و ایجاد کاربری های مرتبط با فضای پارک در طبقه همکف این پروژه مد نظر ماست.

ایجاد منابع درآمدی پایدار برای شهرداری

فرجی بحث ” ممیزی” را یکی از منابع درآمدی پایدار برای شهرداری‌ها دانست و بیان کرد: یک شرکت اقدامات لازم در بحث یکپارچه سازی و پرونده سازی و پلاک کوبی کدهای پستی شهروندان را در دستور کار قرار داده و در حال انجام آن است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه معتقد هستیم هزینه های شهر را خود شهروندان باید پرداخت کنند، اظهار کرد: در حال حاضر مشارکت و همکاری خوبی از سوی شهروندان برای پرداخت عوارض شهرداری صورت نمی گیرد.

شهردار ملایر با اشاره به اینکه در تلاش هستیم تا منابع درآمدی جدیدی برای شهرداری ایجاد کنیم، گفت: یکسری زمین ها و املاک را به منابع مالی شهرداری اضافه کردیم، به عنوان نمونه با توافقات صورت گرفته با مردم و اداره اوقاف طی دو ماه گذشته حدود ۵۰ قطعه زمین به املاک شهرداری اضافه شده است تا در زمان ضروری با فروش این املاک و زمین ها بتوانیم هزینه لازم برای تکمیل پروژه‌های عمرانی خود را فراهم کنیم.

احداث ساختمان مدیریت بحران و آماده باش شهرداری ملایر

شهردار ملایر از آماده باش پرسنل شهرداری برای عملیات زمستانی و برگزاری مانور در این زمینه خبر داد و گفت: در مواجهه با بارش برف و یخبندان چهار مرحله تقسیم بندی وجود دارد که عبارت است از مرحله قبل از بارش، زمان شرایط هشدار و اضطرار، حین بارش و بعد از بارش، که این شهرداری برای هر یک از این مراحل تمهیدات و اقداماتی را انجام داده است.

فرجی در خصوص مرحله پیش از بارش ها تصریح کرد: لایروبی کانال ها، انهار و مسیل ها انجام شده تا امکان انتقال آب های سطحی صورت پذیرد و از آبگرفتگی جلوگیری شود.

وی ادامه داد: در مرحله دوم و شرایط هشدار، تمامی نیروهای انسانی و تجهیزات را به حالت آماده باش کامل درآوردیم و برای نخستین بار در استان همدان محل اسکان موقت پرسنل فعال برای شرایط اضطراری و بحرانی توسط شهرداری ملایر ساخته شده است، که با توجه به اینکه اولین بارش ها از نقاط شمالی شهر آغاز می شود و به تبع آن اولین یخبندان ها هم در همین منطقه صورت می گیرد، بنابراین ساختمان مذکور در منطقه شمالی شهر و در کنار ساختمان بحران ساخته و تجهیز شده است.

شهردار ملایر با اشاره به مرحله هشدار بارش، اظهارکرد: با اداره هواشناسی در ارتباط هستیم و به محض دریافت هشدار با ابلاغ به تمام نیروها و با حضور و آمادگی نیروها و تجهیزات و خودروها به استقبال بارش ها می رویم.

وی گفت: سازمان خدمات شهری شهرداری در زمان بارش برف و یخبندان با بیش از 100 نفر پرسنل، یک دستگاه نمک پاش مکانیزه ، 3 دستگاه تیغه ی برفروب، یک دستگاه گریدر، 11 دستگاه خاور، 5 دستگاه کامیون، 20 دستگاه موتور پمپ و کف کش و سایر امکانات، اقدام به برفروبی و یخ زدایی از معابر می کنند.

فرجی خاطرنشان کرد: اگر حجم بارش ها و یخبندان بیش از انتظار باشد از بخش خصوصی و دستگاه های دیگر استفاده می کنیم، اما در حال حاضر همین امکانات و تجهیزات موجود خوشبختانه جوابگو بوده و با قدرت مانور بالا در شرایط اضطراری عمل خواهیم کرد.

این مقام مسئول از استقرار 40 مخزن دپوی نمک در نقاط شهری که احتمال یخبندان و ایجاد مشکل دارند خبر داد و گفت: شهروندان می توانند برای مصرف شخصی و یا کمک به رفع مشکل معابر از این مخازن که همه روزه شارژ می شوند استفاده کنند.

وی افزود: همچنین دو هزار کیسه شن در نقاطی که احتمال آبگرفتگی می رود بین مردم توزیع می شود و همزمان تمام نیروهای آتش نشانی و خدمات شهری با کلیه امکانات خود اعم از خودروها و موتورهای پمپ و کف کش در مناطق آب گرفته حضور پیدا می کنند.

شهردار ملایر تأکید کرد: شهروندان در شرایط یخبندان حتی الامکان از وسایل عمومی استفاده کنند و با اتخاذ تمهیدات لازم مثل بستن زنجیر چرخ، لزوم استفاده از نمک پاشی در معابر را که باعث ایجاد صدمه به آسفالت می شود، کاهش دهند.

فرجی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بحث تملک و تعیین تکلیف “عمارت تاریخی منصوری” را پیگیری می کنیم و طی جلسات متعدد تفاهم نامه اولیه در این زمینه تنظیم شده است، افزود: مقرر شده است ملک را از وراث خریداری کنیم.

شهردار ملایر گفت: با معاون امور عمرانی استانداری همدان در این زمینه رایزنی شده و مقرر شد اگر صورت جلسه نهایی در کمیسیون ماده ۵ استانداری به امضا برسد و توافق در زمینه قیمت و خرید با ورثه مرحوم منصوری رخ دهد، تملک خانه منصوری به شهرداری واگذار می شود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: تکمیل ساختمان اسکان موقت کارگران و ساختمان مدیریت بحران، تکمیل مرکز تجاری و فرهنگی میدان استاندارد، تکمیل نهایی کانال پشت ناسیونال با توجه به آغاز فصل سرما، راه اندازی رستوران جزیره و رستوران سنتی در بام ملایر، اجرای سریعتر جدول گذاری و آسفالت ریزی در سطح شهر و تکمیل و راه اندازی مکان نگهداری سگ های بلاصاحب در اولویت واحد عمرانی ما قرار دارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن