فرهنگ و هنر

آمادگی تبدیل همدان به قطب صنعت چاپ در کشور را داریم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بخشی از مشکلات موجود در در این حوزه را وجود پروژه‌‌های نیمه کاره دانست و اتمام تمامی پروژه‌های نیمه کاره را از اهداف مهم دولت فعلی عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری همدان‌آنلاین، محمدمهدی اسماعیلی ظهر روز جاری در آیین گشایش موزه صنعت چاپ استان، با بیان اینکه درصدد اجرا و اتمام تمامی پروژه‌های عمرانی موجود در سطح کشور و به ویژه استان هستیم، گفت: اعتبارات لازم را انجام خواهیم داد تا در اسرع وقت به بهره برداری برسد؛ همچنین به صکرت جدی درصدد اجرای ۳ پروژه ملی ازجمله موزه هنرهای معاصر در استان نیز هستیم.

وی با تاکید براینکه بنای ما در دولت فعلی، اتمام تمامی پروژه های نیمه کاره در گام اول هست، اظهار کرد: امروز بخشی از مشکلات مربوز به پروژه های نیمه کاره به‌خصوص در حوزه فرهنگی است؛ از این رو بنا نیست پروژه جدیدی را شروع کنیم ک بعد به مشکل بربخوریم.

اسماعیلی افزود: امید است بخشی از مطالبات به حق اهالی فرهنگ و رسانه استان را رفع کنیم و همه پروژه ها به وضعیت استقرار برسد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تلاش برای خودکفایی از اهداف ما در حوزه صنعت چاپ خبرداد و خاطرنشان کرد: جلسات مربوطه برگزار شده و برنامه ریزی های لازم برای تأمین ۸۰ درصدی کاغذ برای نشر کتاب تا یک سال و نیم آینده صورت گرفته است.

اسماعیلی با اشاره به ظرفیت بالای استان در حوزه نشر و صنعت چاپ، عنوان کرد: آمادگی تبدیل همدان به قطب صنعت چاپ و نشر در کشور را داریم؛ لازم به ذکر است باهمکاری قوه قضاییه و تعزیرات برخی از مشکلات صنعت نشر را رفع کردیم و از این رو اتفاقات خوبی در شرف وقوع است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن