اجتماعی

عدم ابتلا دانش‌آموزان به کرونا در مدارس

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان همدان از عدم ثبت دانش‌آموزان مبتلا به کرونا و نبود بحران در مدارس استان خبرداد.

عبدالله جعفری در گفت و گو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با اشاره به تاثیر چشمگیر واکسیناسیون بر روند شیوع بیماری و ثبت تزریق واکسن بیش از 95 درصد از فرهنگیان استان، مطرح کرد: درحال حاضر باتوجه به بازرسی و نظارت‌های روزانه از نحوه اجرای الزامات بهداشتی توسط مدیران مدارس و وجود سامانه LTMS در راستای ثبت آمار دقیق دانش‌آموزان و فرهنگیان مبتلا به کرونا، تاکنون مدرسه‌ای در استان بحرانی نشده و دانش‌آموزی به دلیل حضور در کلاس درس به کووید-19 مبتلا نشده است.

وی در رابطه با سامانه LTMS نیز تصریح کرد: در این سامانه مدیران مدارس موظف به ثبت نام کارکنان، معلمان و دانش‌آموزانی هستند که تست کرونا آن‌ها مثبت اعلام شده؛ این آمار و اسامی مستقیما به وزارت بهداشت و درمان ارسال می‌شود.

جعفری با بیان اینکه تاکنون بیش از 95 درصد از دانش‌آموزان بالای 12 سال حداقل یک دوز واکسن را دریافت کرده‌اند، اظهار کرد: نظارت روزانه، واکسیناسیون فرهنگیان و دانش‌آموزان، 3 گام اصلی وزارت آموزش و پرورش و بهداشت و درمان برای بازگشایی مدرس بوده که خوشبختانه برنامه‌های مربوط به واکسن در استان به خوبی اجرا شده است.

جعفری با بیان ایکه رعایت بهداشت فردی و گروهی و فاصله گذاری اجتماعی مهم‌ترین رکن فعالیت مدارس است، افزود: خوشبتانه استان همدان توانست با نصب تهویه مناسب و فن‌های استاندارد در بیش از 2500 کلاس‌ درس باتوجه به مدت زمان اندک بازگشایی مدارس، در کشور رتبه و جایگاه خوبی را کسب کند؛ درحال حاضر تعداد اندکی از کلاس‌های درس از تهویه مناسب برخوردار نیستند که در شورای مربوطه نام تمامی آن‌ها اعلام و اقدامات مربوطه برای خرید و نصب نیز انجام شده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان همدان با اشاره به بازگشایی آرام و تدریجی مدارس از اول مهر، یادآور شد: ابتدای مهرماه تنها مدارس عشایر و روستایی کم جمعیت اجازه بازگشایی را پیداکردند؛ این درحالیست که هم‌اکنون با وجود 5 شهرستان آبی در استان، سایر مدارس نیز بازگشایی شده و خوشبختانه اخبار منفی و ناراحت کننده‌ای در رتابطه با سلامت دانش‌آموزان به گوش نرسیده است.

وی در رابطه با عدم برنامه ریزی برای واکسیناسیون دانش‌آموزان زیر 12 سال نیز، عنوان کرد: اجرای الزامات بهداشتی و رعایت دقیق پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های موجود تنها راه حل محافظت از این دسته دانش‌آموزان است.

جعفری ادامه داد: تعداد اندکی از دانش‌آموزان به کرونا مبتلا شده اند که با تحقیقات انجام شده معلوم شد این افراد از اعضای خانواده خود بیماری را دریافت کرده‌اند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن