فرهنگ و هنر

فرصت سوزی به دلیل نبود اعتبار

معاون اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان عدم تخصیص اعتبار و بودجه ویژه حضور در اکسپو دبی از سوی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی را دلیل حواشی و اتفاقات پیش آمده در بزرگ‌ترین رویداد جهانی گردشگری عنوان کرد.

علی خاکسار در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با اشاره به حواشی و نقدهای فراوان به حضور ایران و به ویژه استان همدان در رویداد اکسپو دبی، مطرح کرد: متاسفانه وزارت‌خانه اعتبار ویژه‌ای را برای حضور استان‌ها در این نمایشگاه جهانی اختصاص نداده و فعالیت حداقلی استان‌ها براساس تکیه بر بخش خصوصی بوده است.

وی با بیان اینکه استان همدان نسبت به سایر استان‌های دیگر در کشور حضور موفق تری را در اکسپو دبی داشته است، تصریح کرد: این همایش جهانی در حوزه گردشگری به مدت 6 ماه برگزار شده که تنها نیمی از این زمان گذشته است؛ استان همدان علی رغم عدم استفاده از شرایط ایجاد شده به‌دلیل نبود اعتبار لازم، در فرصت 5 روزه خود، با اعزام 2 برند جهانی در این همایش( سفال لاله‌جین و مبل منبت ملایر) و نمایندگان یکی از رسانه‌های فعال همدان توانسته حضور موفق تری را نسبت به سایر استان‌های کشور به ثبت رسانده و ظرفیت‌های خود را به جهانیان اعلام کند.

خاکسار باتاکید براینکه استان همدان با تکیه بر بخش خصوصی 2 برند جهانی خود را عازم همایش اکسپو دبی کرده است، اظهار کرد: امید است در مدت زمان باقی مانده از برگزاری این همایش، اعتبار لازم و قابل قبولی از سوی وزارت خانه به استان‌ها تخصیص داده شود تا حضور موفق تری را به ثبت رسانیم؛ چراکه بخش خصوصی نیز توانایی کافی برای حمایت کامل از استان‌ها در این همایش را ندارد.

گفتنی است نمایشگاه اکسپو سومین رویداد بزرگ دنیا پس از المپیک و جام جهانی بوده که هر پنج سال یکبار در کشوری متفاوت در راستای به نمایش درآمدن گذشته، اکنون و آینده ی کشورها برگزار می‌شود؛ اکسپو رویدادی منحصر به فرد و مملوء از شگفتی بوده که در آن دستاوردهای اجتماعی، اقتصادی، علمی و فرهنگی به نمایش گذاشته می شود.

در نمایشگاه اکسپو 2020 دبی هر کشور، غرفه نمایشگاهی مخصوص به خود را خواهد داشت که در فضای تعبیه شده برای غرفه ها که حدود 4 کیلومترمربع است، می بایست جای بگیرد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن