اجتماعی

زیرساخت‌های صنعت گردشگری در ملایر تقویت می‌شود

‍ استاندار همدان با تقدیر از پیگیری نمایندگان مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در راستای مسائل و مشکلات مردم، گفت: زیرساخت‌های صنعت گردشگری در شهرستان ملایر تقویت می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، دکتر علیرضا قاسمی‌فرزاد جمعه ۲۶ آذر ماه، در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان ملایر، افزود: شرکت معادن سرمک ملایر یکی از مجموعه‌های فعال و پویا در کشور و استان است.

وی با بیان اینکه مدیران شرکت معادن سرمک ملایر با نگاهی توسعه‌محور به دنبال افزایش ظرفیت بخش‌های مختلف این مجموعه و همچنین اشتغال‌زایی هستند، ادامه داد: تلاش مجموعه مدیریتی شرکت معادن سرمک ملایر در راستای دنبال کردن و استفاده از دانش و مبانی فنی روز دنیا برای ارتقا کیفی این شرکت قابل تقدیر است.

وی با اشاره به اینکه از فعالیت‌ها و برنامه‌های توسعه‌بخش شرکت معادن سرمک ملایر حمایت و پشتیبانی می‌شود، اظهار کرد: با همراهی و همکاری نمایندگان مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی دریافت پروانه فعالیت شرکت معادن سرمک ملایر در سازمان محیط زیست کشور را پیگیری می‌کنیم.

قاسمی فرزاد گفت: منویات رهبر معظم انقلاب و تاکیدات دولت سیزدهم مبنی بر حمایت از تولید و واحدهای تولیدی است که به تاسی از آن‌ها در سطح استان نیز به‌طور جدی این سیاست دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه افزایش میزان محصولات تولیدی شرکت معادن سرمک ملایر برای استفاده دیگر صنایع استان از این تولیدات، ضروری است، خاطرنشان کرد: طبق منویات رهبر معظم انقلاب، ضروری است که در تامین و رفع نیازهای کشور، به نیروهای داخلی و بومی اتکا کرد.

استاندار همدان افزود: شرکت معادن سرمک ملایر، برای جلوگیری از افزایش هزینه‌ها و اتکا به نیروهای داخلی، با بهره‌گیری از تکنولوژی و دانش روز سعی کرده‌اند بخشی از ماشین‌آلات مورد نیاز خود را بسازند، که این امر امیدوار کننده و قابل تقدیر است.

وی در ادامه با بیان اینکه تولیدکنندگان داخلی، با توجه به مباحث علمی روز و فناوری‌های دانش‌ بنیان، مسائل و امور واحدهای خود را پیش می‌برند، گفت: مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی که در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان ملایر مطرح شدند، پیگیری می‌شوند.

این مقام مسئول افزود: مطالبه اجرای طرح فراز، با همکاری مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی به وزیر جهاد کشاورزی برای تامین اعتبار و انجام آن منتقل شد.

استاندار همدان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه موضوع «طرح فراز» و تامین اعتبار آن را در سفر رئیس جمهور به استان مطرح و پیگیری می‌شود، گفت: حمایت از تولید و صنعت در بخش‌های مختلف در دستور کار دولت و استان قرار دارد.

قاسمی فرزاد با بیان اینکه توجه و فراهم کردن زیرساختاهای صنعت گردشگری استان و به دنبال آن شهرستان ملایر در دستور‌ کار مسئولان است، یاد آورشد: مجموعه اداره منابع طبیع این آمادگی را دارد تا عرصه را با ارائه تسهیلات برای امر درخت‌کاری و سپس بهره‌برداری در اختیار تولیدکنندگان چوب قرار می‌دهد، که توجه به آن ضروری است.

وی تصریح کرد: درخت‌کاری و بهره‌برداری از چوب‌ آن‌ها توسط تولید‌کنندگان این حوزه، می‌تواند نقش موثری چرخه تولید صنایع مبل و منبت شهرستان ملایر ایفا کند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن