اجتماعی

ملایر، میزبان سفر یک روزه استاندار همدان

‍ امروز دکتر علیرضا قاسمی‌فرزاد، استاندار همدان، در سفر یکروزه خود به شهرستان ملایر با حضور در گلزار شهدای گمنام بام ملایر که با همراهی سرپرست فرمانداری ملایر، امام جمعه، نماینده مردم ملایر در مجلس، مسئولان دستگاه‌های اجرایی استانی و شهرستانی انجام شد، به مقام شامخ شهدای والامقام این شهرستان ادای احترام کردند، در این آئین مزار مطهر شهدای گمنام بام ملایر غبارروبی و عطرافشانی شد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین جمعه ۲۶ آذر ماه، استاندار همدان در ادامه بازدید‌ها و سفر‌های یک‌روزه خود، به‌ منظور پیگیری امور و مسائل برخی معادن استان، از شرکت معادن سرمک ملایر بازدید و از نزدیک با مدیرعامل و کارگران این شرکت دیدار و گفت‌وگو کرد و در جریان مشکلات و مسائل این واحد تولیدی قرار گرفت.

دیدار استاندار همدان با امام جمعه ملایر از دیگر برنامه های این سفر بود، قاسمی‌فرزاد با همراهی حسین فارسی سرپرست فرمانداری ملایر و نمایندگان ملایر در مجلس شورای اسلامی، مدیران دستگاه‌های اجرایی استانی و شهرستانی با حجت الاسلام محمد باقر برقراری دیدار کردند.

در حاشیه این سفر استاندار همدان گفت: به منظور ویژگی‌های خاص، ظرفیت‌ها و ابعاد مختلف ملایر، نخستین سفر رسمی خود را از این شهرستان آغاز کردیم.

علیرضا قاسمی‌فرزاد افزود: نگاه دولت سیزدهم و تأکید رئیس‌جمهور بر تولید و اشتغال است همان‌گونه که رهبری سال‌هاست بر این امر توجه دارند، حمایت از تولید و صنعت در رأس برنامه‌های دولت قرار دارد.

وی بیان کرد: دریافت پروانه فعالیت شرکت معادن سرمک ملایر، هماهنگی و مساعدت مجموعه سازمان محیط زیست کشور را می‌طلبد که با کمک نمایندگان مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی، پیگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه سعی می‌شود با دعوت از مدیران محیط زیست کشور برای بازرسی از شرکت معادن سرمک ملایر، مسیر فعالیت این مجموعه و توسعه بخش‌های مختلف آن را هموار کرد،افزود: طی برنامه‌ریزی و کارشناسی‌های انجام شده، بررسی و رفع مشکلات تولید و توزیع مرغ در استان، در دستور کار است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه اداره پشتیبانی امور دام استان با انجام و اجرای برخی اقدامات موثر، توانست تعادلی در تولید، عرضه و ذخیره مرغ و تخم‌مرغ ایجاد کند،اظهار کرد: تهیه نهاده‌ها و شیوه‌های توزیع و ذخیره آن‌ها را در بدو ورود به استان در دستور کار قرار دادیم.

استاندار همدان با بیان اینکه تعدیل قیمت نان در استان مشروط به تولید نان با کیفیت، تغییر ساعات کاری و نظم در زمانبندی فعالیت نانوایی‌ها شد،ادامه داد: گشت‌های مشترک در استان و شهرستان‌ها، تشکیل شده است تا نظارت‌ و بازرسی‌های بیشتری بر نانوایی‌ها داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: در راستای بررسی و حل مشکل آرد و کیف آن در استان، در پی آن هستیم تا میزان درصد سهمیه گندم وارداتی استان همدان را افزایش دهیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن