اقتصادی

نانوایی‌ها و بازار شب یلدا زیر ذره بین بازرسان

سرپرست فرمانداری ملایر با بیان اینکه مشکلی در تامین کالاهای اساسی شب یلدا و نوروز نداریم،گفت: با توجه به در پیش‌رو بودن شب یلدا، علاوه بر بازرسی‌های روزانه، گشت مشترک نظارتی ویژه تنظیم بازار در دستور کار قرار می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، حسین فارسی عصر یکشنبه ۲۸ آذر ماه در کارگروه آرد و نان شهرستان ملایر که با حضور کمیته امنیت و مدیران دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، تاکید کرد: با هرگونه تخلف به ویژه در عدم ارائه نان باکیفیت به صورت قانونی برخورد می‌شود.

وی اظهار کرد: با توجه به اصلاح قیمت نان و بازرسی‌های روزانه از روند فعالیت و اجرای دستورالعمل‌ها در نانوایی‌ها، هیچ عذر و بهانه‌ای در ارائه نان بی‌کیفیت به مردم پذیرفته نیست.

وی با بیان اینکه روزانه پخت نان به صورت سرزده توسط تیم‌های بازرسی، کنترل می‌شود،
افزود: تیم‌های نظارت و بازرسی از نانوایی‌ها، اصناف و بازار باید انقلابی وارد عمل شده و دچار روزمرگی نشوند.

 
فارسی با تأکید بر اینکه حل مسایل و مشکلات مردم باید در راس امور باشد، اظهار کرد: به صورت مستمر و روزانه پنج تیم مشترک در هر دو نوبت صبح و بعدازظهر فعال باشند و به صورت روزانه و میدانی بازار را کنترل و با افراد متخلف برخورد جدی داشته باشند.

این مقام مسئول ادامه داد: طبق تاکیدات رئیس جمهور و استاندار همدان، همه باید تمام قد وارد میدان شویم و به مردم خدمت کنیم.

فارسی با بیان اینکه پیش‌بینی‌های لازم برای تامین سوخت جایگزین و برق اضطراری توسط نانوایی‌ها در زمان بروز بحران انجام شود،افزود:حداقل ۶۰ درصد نانوایی‌های شهرستان باید در راستای تامین سوخت جایگزین و سیستم برق مبدل و اضطراری اقدام کنند.

بازدید نظارتی فرمانداری ملایر از بازار ویژه شب یلدا

گفتنی است؛ امروز لیلا غفاری، معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری ویژه ملایر با همراهی کارشناسان واحد برنامه‌ریزی، رئیس اداره صمت و کارشناسان اداره صمت و اتاق اصناف و مرکز بهداشت، اداره اماکن و تعزیرات حکومتی بازدید نظارتی ویژه شب یلدا و کنترل قیمت‌ها از سطح بازار به عمل آوردند.

غفاری در این باره گفت: در این بازدیدها که در آستانه شب یلدا و به منظور تنظیم بازار و ایجاد آرامش بازار انجام شد، قیمت‌های فروش نسبت به فاکتورها مورد بازرسی قرار گرفت و با گران‌فروشان برخورد قانونی لازم صورت می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه این بازدیدهای نظارتی همچنان توسط تیم تنظیم بازار شهرستان ادامه دارد، بیان داشت: در این گشت مشترک از میوه و آجیل فروشی‌های خیابان شهدا، سوغات فروشی‌های و قصابی‌های میدان امام(ره)، خیابان اراک و آجیل فروشی‌های خیابان خیام بازدید به عمل آمد و تذکرات لازم داده شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن