اجتماعی

جایگاه ویژه مراقبین سلامت مدارس در داشتن جامعه سالم

معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش ملایر گفت: ” مراقبین سلامت مدارس” نقش ویژه ای در ارتقای سطح سلامت جامعه و فرهنگ سازی و تقویت فرهنگ خود مراقبتی و انتقال اطلاعات بهداشتی و تجربیات آموزش دیده در مدارس دارند که این اهمیت با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت دستورالعمل های بهداشتی دوچندان شده است.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، محمدرضا بشری یکم دی ماه در نشست سه ماهه مراقبین سلامت اداره آموزش و پرورش ملایر، افزود: بحران کرونا تجربه تازه‌ای بود که نه تنها آموزش و پرورش که کل جامعه را تحت تأثیر خود قرار داد، اما با دلسوزی و از خودگذشتگی مجموعه بزرگ فرهنگیان، مسیر آموزش با وقفه مواجه نشد.

این مقام مسئول تأکید کرد: رعایت کلیه دستورالعمل های بهداشتی، فاصله گذاری هوشمند، نسبت به گذار از وضعیت فعلی و ریشه کن شدن ویروس کرونا به ویژه همزمان با برگزاری امتحانات حضوری نوبت اول، امری ضروری است.

بشری با تاکید بر اهمیت جایگاه ویژه مراقبین سلامت در مدارس، گفت: باید با ایجاد بستر مناسب آموزشی، به سمت و سوی کیفی سازی اقدامات مراقبان سلامت حرکت کنیم و با نگاه ویژه به حوزه سلامت، شاهد موفقیت های متنوع در این حوزه و رشد شاخص سلامت و بهداشت در مدارس باشیم.

معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش ملایر نیز گفت: مراقبین سلامت با وجود محدودیت های فیزیکی پیام سلامت را به دانش آموزان و معلمان می رسانند و در خط مقدم مدارس حضور دارند.

مسلم بیات بالا بردن سطح سلامت جامعه را از اهداف مهم و عمومی آموزش و پرورش دانست و افزود: سلامت جامعه در گرو سلامت کودکان و نوجوان و جوانان بوده و سر منشا بسیاری از بیماری در دوران کودکی و نوجوانی است.

وی با بیان اینکه بیماری های غیر واگیر قابل پیشگیری است و فقط از راه آموزش و ارتقای سلامت می تواند انجام شود، تصریح کرد: آموزش و پرورش، مهم ترین ارگان تربیتی بعد از خانواده است چراکه بچه ها در مدارس رفتارهای جدید را می آموزند.

گفتنی است؛ در این جلسه برنامه های جاری حوزه بهداشت و سلامت و کیفیت بخشی فعالیت ها وراهکارهای رفع موانع و چالش های پیش رو مورد بحث و بررسی اعضا قرار گرفت و از مراقبین سلامت مدارس و کارشناس بهداشت و سلامت اداره به پاس فعالیت های سال گذشته، قدردانی و تجلیل شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن