سلامت و پزشکی

94 درصد نسخ در همدان الکترونیکی نوشته می‌شود

مدیرکل بیمه سلامت همدان با بیان اینکه هم اکنون 94 درصد نسخ در استان ، الکترونیکی نوشته می‌شود گفت: انتظار داریم در مراکز بخش دولتی و دانشگاهی نیز روند کار سرعت یابد تا به صد در صد برسیم.

دکتر سعید فرجی در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین، با اشاره به اینکه در حال حاضر ۵۵ درصد جمعیت استان همدان زیر پوشش بیمه سلامت هستند اظهار کرد: این افراد در پنج صندوق کارکنان دولت، روستائیان و عشایر، سایر اقشار، ایرانیان و سلامت همگانی عضویت دارند.

وی با اشاره به اینکه ۸۵ درصد یعنی تقریبا ۸۰۰ هزار نفر جمعیت بیمه شدگان بیمه سلامت استان خدمات رایگان دریافت می‌کنند گفت: این افراد در دو صندوق روستائیان و عشایر و صندوق سلامت همگانی عضویت دارند.

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان با بیان اینکه سازمان‌ بیمه‌ سلامت دارای سه کارکرد عمده و اساسی است که می‌توان به حفاظت مالی از بیمه‌شدگان در این راستا اشاره کرد افزود: دسترسی عادلانه به خدمات از سوی بیمه شدگان و نظارت و کنترل در ارائه خدمات با کیفیت از دیگر موارد حائز اهمیت است.

وی با اشاره به اینکه طی چند سال اخیر بر اساس قانون برنامه ششم توسعه که امسال سال آخر آن است، تکلیف شده که وزارت بهداشت به عنوان متولی سلامت ، پرونده الکترونیک سلامت را اجرایی کند عنوان کرد: البته به دلایلی، چندان این حوزه با موفقیت پیش نرفته است اما در دو رویکرد خدمات سلامت بستری و سرپایی سازمان بیمه سلامت اقدامات مهمی را در حوزه الکترونیک انجام داده است.

دکتر فرجی با بیان اینکه خدمات بستری و پرونده‌های بستری در قالب سامانه «رز» و «سپاس» به صورت الکترونیک انجام می‌شود گفت: بخش عمده‌ای از کارهای اسناد و خدمات ارائه شده در بیمارستانها به صورت الکترونیکی انجام می شود که در واقع سامانه پرونده الکترونیک سازمان به نام «سپاس» اطلاعات را در بخش بستری ثبت می‌کند.

مدیرکل بیمه سلامت استان با اشاره به اینکه از ابتدای مهر ماه سال ۹۹ پرداخت مطالبات پزشکان منوط بر این بود که صرفا نسخ به صورت الکترونیکی نوشته شود خاطرنشان کرد: این امر باعث شد تا پایان سال 99 تمام مطب‌های پزشکان طرف قرارداد نسخه نویسی الکترونیک انجام دهند و عمده آنها نیز به صورت آنلاین بود.

دکتر فرجی گفت : در حال حاضر با پیگیریها و تلاشهای انجام شده در بخش خصوصی حدود 98 درصد و در بخش دولتی دانشگاهی 82 درصد و در مجموع 94 درصد نسخ در استان ، الکترونیکی و آنلاین نوشته می‌شود و این درصد روزانه افزایش می یابد. انتظار داریم در مراکز بخش دولتی و دانشگاهی نیز روند کار سرعت یابد تا به صد درصد برسیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن