اجتماعی

کاشت 10 هزار اصله درخت در طرح جای درختان شهر خالی نمی ماند

شهردار ملایر گفت: به همت سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری، طرح ” جای درختان شهر را خالی نخواهیم گذاشت” برای دومین سال متوالی با هدف افزایش سرانه فضای سبز، جایگزینی درختان خشک و شکسته شده و رفع کمبودهای فضای سبز شهری، با کاشت نهال در بلوارها و بوستان های سطح شهر انجام می‌شود.

مجید فرجی در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین، افزود: خشکسالی‌های دهه اخیر و گسترش گرد و غبار، لزوم توجه به درختکاری را افزایش داده است، به همین منظور سبزبانان سازمان هرساله با کاشت نهال و حفظ و نگهداری از درختان کاشته شده به سبزینگی شهر می افزایند.

وی با اشاره به اینکه اجرای پروژه‌های عمرانی در شهر، امری اجتناب‌ناپذیربوده و شهر نیازمند توسعه و پیشرفت است، تصریح کرد: حفظ و نگهداری از درختان و فضای‌ سبز شهری به عنوان یک سرمایه طبیعی ارزشمند، ضروری است.

شهردار ملایر گفت: مجموعه مدیریت شهری و در رأس آن سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری به عنوان متولی حفظ و صیانت از درختان، تمام تلاش خود را بکار بسته تا کمترین خسارت به‌ واسطه اجرای طرح‌های توسعه‌ای به فضای سبز شهر وارد شود.

فرجی افزود: کاشت نهال در قالب طرح “جای درختان شهر را خالی نخواهیم گذاشت” از اواسط آذرماه آغاز شده و تا پایان اسفندماه ادامه دارد و در این طرح بیش از 10 هزار اصله درخت در میادین، بلوارها، معابر و بوستان‌های سطح شهر کاشته می‌شود.

این مقام مسئول با بیان این نکته که حفظ و حراست از درختان موجود، وظیفه ما مسئولین و تک تک شهروندان است، گفت: همه ما باید برای توسعه و گسترش این نعمت های الهی به‌ عنوان یک وظیفه دینی و ملی کوشا باشیم، بنابراین از شهروندان درخواست می‌شود چنانچه در منطقه و محله خود با کمبود درخت در عرصه‌های سبز روبرو هستند، از طریق سامانه 137 به مدیران شهری اطلاع دهند تا با برنامه ریزی و اولویت سنجی برای کاشت درخت اقدام شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن