اقتصادی

همدان سهمی از محصولات مسموم ندارد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان سهم استان از محصولات کشاورزی صادراتی برگشت خورده به ایران را تشریح کرد.

منصور رضوانی جلال در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با اشاره به اخبار برگشت محصولات صادرات کشاورزی به ایران به دلیل کیفیت سموم استفاده شده، مطرح کرد: خوشبختانه محصوللت کشاورزی استان هیچ سهمی از موارد برگشت خورده به ایران نداشته و تمامی محصولات بدون بروز کوچکترین مشکلی روند صادراتی خود را طی کرده‌اند.

وی با تاکید براینکه سموم تایید نشده مصرفی در محصولات کشاورزی به معنی مضر بودن این اقلام ایرانی بر سلامت مردم نیستند، افزود: هر کشور و دولتی یک نوع سم را به عنوان محصولی مورد استاندارد درنظر دارد؛ این درحالیست که به دلیل تعدد سموم و عدم اشتراک کشورهای خریدار محصولات ایرانی، گاها شاهد چنین بروز چنین مشکلاتی می‌شویم.

رضوانی جلال ادامه داد: راه حل جلوگیری از این اتفاقات، اعلام نطر مشترک ایران با کشورهای خریدار محصولات داخلی بر نوع سموم مورد استفاده و مورد تایید آن‌ها است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان در رابطه با نحوه صادرات محصولات استان، تصریح کرد: یکی از راه های صادرات محصولات، ارسال به گمرک استان و بررسی کیفیت و میزان رعایت پروتکل‌های لازم‌الاجرا در این موضوع است؛ خوشبختانه تاکنون برای محصولات صادر شده از این راه مشکل خاصی گزارش نشده است.

رضوانی جلال ادامه داد: دومین راه، ارسال محصولات به استان‌های دیگر، ادغام با اقلام سایر مناطق کشور و بسته بندی آنان جهت صادرات است؛ گاها به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های صادراتی همانند نوع شست‌وشو محصولات و کیفیت بسته بندی، این محصولات پس از رسیدن به کشور مدنظر برگشت خورده و مجدد اصلاح می‌شوند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن