فرهنگ و هنر

آغاز سفر عتبات عالیات از ماه آینده

 مدیر حج و زیارت استان همدان از اعلام ظرفیت سفر عتبات تا اواسط بهمن ماه خبر داد.

محسن ساغرچی در گفت وگو با پایگاه خبری همدان آنلاین در تشریح این خبر، گفت: با توجه به انعقاد قرارداد با شرکت‌های عراقی، و با اعلام ظرفیت سفر تا اواسط بهمن ماه ، مسافران علاقه مند به سفر عتبات می‌توانند با مراجعه به کاروان های زیر نظر سازمان حج و زیارت نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

وی با بیان اینکه امکان ثبت نام از اوایل اذر ماه شروع، و طبق گفته اولیه سازمان حج و زیارت تا پایان دی ماه ادامه خواهد داشت، افزود:  طبق بیانه‌ای جدید این امکان تا اواسط بهمن ماه تمدید شده، و از این پس قرارداد با شرکت ها به صورت 2ماهه تمدید می‌شود.

ساغرچی اضافه کرد:  در این دوره از اعزام، سفر عتبات فقط از طریق هوایی امکان پذیربوده و عراق هنوز اجازه‌ای در باب سفرهای زمینی صادر نکرده است؛ این درحالیست که خبرهایی از بازگشایی راه زمینی برای اعزام به عراق در بهمن ماه به گوش می‌رسد.

مدیر حج و زیارت استان همدان در رابطه با قیمت‌های سفرها نیز، بیان کرد: هزینه های سفر هوایی از هشت میلیون و ششصد هزار تومان ، تا نه میلیون و پانصد هزار تومان بوده وهمچنین هزینه سفر بازگشت زمینی تا حدود هفت میلیون و چهارصد هزار تومان در نظر گرفته شده است؛ طبق مصوبات کرونایی با توجه به نگرانی های مسافران  کارت واکسن و همچنین تست پی سی ار مسافران در فرودگاه امام خمینی و عراق الزامی بوده، و بررسی می‌شود.  

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن