اجتماعی

اجرای ۵ پروژه شاخص بازآفرینی شهری در ملایر

‍ سرپرست فرمانداری ویژه ملایر با اشاره به اجرای پنج پروژه شاخص بازآفرینی شهری در ملایر، بر لزوم تکمیل پروژه مرکز درمانی سرجو تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، حسین فارسی شنبه ۲۵ دی ماه در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار محدوده‌ها و محلات هدف برنامه‌های احیای بهسازی و نوسازی شهری، گفت: در حال حاضر پنج پروژه شاخص بازآفرینی در ملایر در دست اجرا است.

وی اجرای کانال خاکی در انتهای کوچه ناسیونال را یکی از این پروژه‌ها عنوان کرد و افزود: این پروژه توسط شهرداری ملایر و با اعتباری حدود هشت میلیارد تومان اجرا شد که در مراحل نهایی است.فارسی با بیان اینکه برای پروژه مرکز درمانی سرجو تاکنون چهار میلیارد تومان توسط راه و شهرسازی هزینه شده و حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، مساعدت برای تکمیل هرچه سریعتر این پروژه را خواستار شد.

این مقام مسئول اظهار کرد: پروژه مرکز فرهنگی شهرداری ملایر نیز با زیربنای ۱۵۰۰ مترمربع با چهار میلیارد تومان اعتبار در محله بازآفرینی شهری در دست اجراست و با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی نیاز به اعتبارات بیشتر دارد.

سرپرست فرمانداری ویژه ملایر همچنین خواستار تخصیص ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار برای اجرای یکی از پروژه‌های بازآفرینی شهری راه و شهرسازی شد و بیان کرد: شهرداری ملایر ۳۸۰ تُن قیر برای آسفالت محله‌های بازآفرینی شهری درخواست داده که هنوز اختصاص پیدا نکرده است.

فارسی خواستار تخصیص این میزان قیر و مشخص شدن سرفصل واریزی مالیات بر ارزش افزوده شد و گفت: علاوه بر این پروژه‌ها، شرکت توزیع برق ملایر طی دو _ سه سال گذشته حدود ۱۵ میلیارد تومان طرح‌ در راستای بازسازی و اصلاح شبکه در مناطق بازآفرینی شهری اجرا کرد و شرکت مخابرات نیز سایتی در یکی از مناطق بازآفرینی با اعتبار پیش‌بینی شده چهار میلیارد تومان در دست اجرا دارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن